35 382 €73 m²

Pereentie 1, Pere, Pirkkala3h+k+s

Velaton hinta
35 382 €
Hoitovastike
899,22 € / kk
Asuinpinta-ala
73 m²
Huoneita
3
Kerros
2 / 8
Rakennusvuosi
2014
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Pere
Kaupunki
Pirkkala

Toisen kerroksen (2/8) toimivapohjainen perheasunto vapautumassa uusille asukkaille Pyhäjärven tuntumasta. Asumismukavuutta lisäävät lasitettu parveke, oma sauna sekä vaatehuone. Parveke suuntaa pohjoiseen ja ikkunat pohjoiseen ja itään. Asunto vapautuu 25.7. ja vastaanotto viimeistään 27.7.2026.

Tälle asunnolle voidaan vuokrata lämmityspistokkeellinen autopaikka.

Sijainti ja ympäristö
Syksyllä 2014 valmistunut kerrostalo sijaitsee Pereen suositulla ja kehittyvällä alueella lähellä Pyhäjärveä. Alue tarjoaa hyvät kulkuyhteydet sekä monipuoliset ulkoilu- ja liikuntamahdollisuudet, kuten Vähäjärven maastot, sekä läheiset koulut.

Palvelut ja etäisyydet
Partolan monipuolinen kauppakeskittymä palveluineen sijaitsee lähellä. Pirkkalan keskusta on noin neljän ja Tampereen keskusta noin kuuden kilometrin päässä.

Asunnot ja talon tilat
Asunnoissa on laminaattilattiat, laatoitettu kylpyhuone sekä osassa sauna ja parveke. Talossa on huoneistokohtaiset lämpimät irtaimistovarastot, ulkoiluvälinevarasto ja pihan lasten leikkialue.

Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Perustiedot

Sijainti
Pereentie 1, 33950 Pirkkala
Kaupunginosa
Pere
Kerros
2 / 8
Asuinpinta-ala
73 m²
Kokonaispinta-ala
73 m²
Huoneiston kokoonpano
3h+k+s
Huoneita
3
Vapautuu
26.07.2026
Lisätiedot
Alkup. asomaksu: 28 011,00 € indeksikorotus: 7 371,32 €
Postitoimipaikka
PIRKKALA

Hinta

Velaton hinta
35 382,32 €
Neliöhinta
484,69 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
899,22 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu 22,00 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Vakuus: 1 798,44 €

Rakennusvuosi
2014
Kerroksia
8
Energialuokka
C2013