259 000 €50 m²

Suupankuja 2, Suuppa, Pirkkala1h+kt+alk

Velaton hinta
259 000 €
Varaustilanne
Vapaa
Asuinpinta-ala
50 m²
Huoneita
1
Kerros
2 / 10
Rakennusvuosi
2028
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Suuppa
Kaupunki
Pirkkala

A4

Tässä on uniikki koti hieman erilaista asumisratkaisua etsivälle. Poikkeuksellisen tilava yksiö muodostuu olohuoneesta ja sen kulmaan sijoitetusta keittiötilasta sekä erillisestä alkovista ja työtilasta. Hyödynnä tilat omien tarpeidesi mukaan! Toisen kerroksen koilliskulmaan sijoittuvan asunnon lasitettu parveke avautuu aamuauringon suuntaan.

Näyttävä 10-kerroksinen Hermione nousee omalle tontille aivan Pirkkalan keskustaan, silti luonnonläheisten liikunta- ja ulkoilumahdollisuuksien äärelle kahden järven läheisyyteen.

Hermionessa on helppo viihtyä. A-energialuokan moderneissa kodeissa on lattialämmitys ja -viilennys sekä huoneistokohtainen ilmanvaihto. Huoneet ovat tilavia ja suurten ikkunoiden ansiosta valoisia.

Pysäköintipaikat sijaitsevat maanalaisessa pysäköintihallissa, josta on kellarikerroksen kautta suojaisa käynti taloon. Kellarikerroksesta löytyy kätevä pesutila polkupyörille ja lastenvaunuille sekä taloyhtiön saunaosasto ja pyykkien kuivaushuone. Hermionen ensimmäiseen kerrokseen tulee kolme liiketilaa.

Suupantien ja Suupankujan kulmaan kohoavan Hermionen pihasta tulee vehreä ja viihtyisä. Pihan maanvaraiselle osalle istutetaan puita ja pensaita, ja autohallin katto toteutetaan viherkattona.

Perustiedot

Sijainti
Suupankuja 2, 33960 Pirkkala
Kaupunginosa
Suuppa
Kerros
2 / 10
Asuinpinta-ala
50 m²
Huoneiston kokoonpano
1h+kt+alk
Huoneita
1

Velaton hinta
259 000 €
Myyntihinta
129 796 €
Neliöhinta
5 180 € / m²
Velkaosuus
129 204 €
Kohde on yhtiölainoitettu
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.

Vastikkeet

Hoitovastike
195 € / kk
Pääomavastike
889,48 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
1 084,48 € / kk

Rakennusvuosi
2028
Rakennusvuoden lisätiedot
2028
Huoneistojen lukumäärä
43
Kerroksia
10