939 430 €160 m²

Suupankuja 2, Suuppa, Pirkkala5h+kt+s

Velaton hinta
939 430 €
Varaustilanne
Varattu
Asuinpinta-ala
160 m²
Huoneita
5
Kerros
10 / 10
Rakennusvuosi
2028
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Suuppa
Kaupunki
Pirkkala

A42

Hulppean kokoinen päätyhuoneisto, josta avautuu ikkunat kolmeen ilmansuuntaan. Kaikissa makuuhuoneissa on erillinen vaatesäilytystila/vaatehuone, ja isoimmasta makuuhuonesta on kulku suoraan kylpyhuoneeseen. Koko talon levyiselle lasitetulle parvekkeelle on käynti kaikkiaan kolmesta ovesta. Kahden suihkun kylpyhuone saunalla, kodinhoitohuone sekä erilliskylpyhuone riittävät isonkin perheen tarpeisiin. Tilavassa olohuoneen ja avokeittiön yhdistelmässä on runsaasti lasku- ja kaappitilaa sekä riittävästi avaruutta isommallekin pöydälle. Omakotitalon kokoinen kerrostaloasunto talon huipulla!

Näyttävä 10-kerroksinen Hermione nousee omalle tontille aivan Pirkkalan keskustaan, silti luonnonläheisten liikunta- ja ulkoilumahdollisuuksien äärelle kahden järven läheisyyteen.

Hermionessa on helppo viihtyä. A-energialuokan moderneissa kodeissa on lattialämmitys ja -viilennys sekä huoneistokohtainen ilmanvaihto. Huoneet ovat tilavia ja suurten ikkunoiden ansiosta valoisia.

Pysäköintipaikat sijaitsevat maanalaisessa pysäköintihallissa, josta on kellarikerroksen kautta suojaisa käynti taloon. Kellarikerroksesta löytyy kätevä pesutila polkupyörille ja lastenvaunuille sekä taloyhtiön saunaosasto ja pyykkien kuivaushuone. Hermionen ensimmäiseen kerrokseen tulee kolme liiketilaa.

Suupantien ja Suupankujan kulmaan kohoavan Hermionen pihasta tulee vehreä ja viihtyisä. Pihan maanvaraiselle osalle istutetaan puita ja pensaita, ja autohallin katto toteutetaan viherkattona.

Perustiedot

Sijainti
Suupankuja 2, 33960 Pirkkala
Kaupunginosa
Suuppa
Kerros
10 / 10
Asuinpinta-ala
160 m²
Huoneiston kokoonpano
5h+kt+s
Huoneita
5

Velaton hinta
939 430 €
Myyntihinta
469 756 €
Neliöhinta
5 871,44 € / m²
Velkaosuus
469 674 €
Kohde on yhtiölainoitettu
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.

Vastikkeet

Hoitovastike
624 € / kk
Pääomavastike
3 233,38 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
3 857,38 € / kk

Rakennusvuosi
2028
Rakennusvuoden lisätiedot
2028
Huoneistojen lukumäärä
43
Kerroksia
10