153 000 €37,5 m²

Kauppiaankatu 13 C, Solja, Pirkkala2h, tupak, kph, vh

Velaton hinta
153 000 €
Hoitovastike
168,75 € / kk
Asuinpinta-ala
37,5 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 5
Rakennusvuosi
2023
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Solja
Kaupunki
Pirkkala

Valoisa ja moderni kaksio Soljasta – toimivaa asumista uudessa talossa

Vuonna 2023 valmistuneessa talossa sijaitseva kaksio tarjoaa huoletonta ja nykyaikaista asumista. Huoneiston pohjaratkaisu hyödyntää neliöt tehokkaasti, ja suuret ikkunat tuovat tilaan runsaasti luonnonvaloa, mikä tekee yleisilmeestä avaran ja viihtyisän.

Olohuone ja avokeittiö muodostavat yhtenäisen oleskelutilan, jossa arki ja yhdessäolo sujuvat luontevasti. Makuuhuoneessa on kaksi sisäänkäyntiä, mikä helpottaa kalustamista ja mahdollistaa myös suuremman sängyn sijoittelun. Säilytystilaa on suunniteltu arkea ajatellen, joten tavarat löytävät paikkansa vaivattomasti. Kylpyhuone on tyylikkäästi toteutettu ja mitoitukseltaan väljä, minkä ansiosta pesukone mahtuu tilaan luontevasti ilman ahtautta.

Asunto Oy Soljan Sinfonia koostuu 41 asunnosta sekä kolmesta liiketilasta. Yhtiö on kaukolämpöön liitetty. Yhteisistä tiloista löytyy pieni kuntosali, joka on asukkaiden vapaassa käytössä.

Soljan sijainti yhdistää luonnonläheisyyden ja arjen helppouden. Pyhäjärven rantareitit, ulkoilumahdollisuudet sekä palvelut löytyvät kävelyetäisyydeltä, ja Pirkkalan keskustaan kuljet hetkessä. Tampereen keskustaan pääsee sujuvasti noin 20 minuutissa. Julkinen liikenne toimii hyvin, bussipysäkki sijaitsee lähellä ja tulevaisuuden ratikkayhteys on suunnitteilla Suupan suuntaan.

Taloyhtiö on rauhallinen, ja ulkoilureitit alkavat käytännössä kotiovelta. Asunnossa käytetyt materiaalit on valittu kestävyyttä ja laatua silmällä pitäen, mikä näkyy kokonaisuuden viimeistelyssä. Huoneiston yhteydessä on mahdollisuus ostaa myös parkkihallipaikka – harvinainen etu tämän alueen kaksioissa.

Lisätiedot ja esittelyt:

Janne Savolainen Kiinteistönvälittäjä, yrittäjä janne.savolainen@muutoslkv.fi 045 6588 124 TAI

Atte Miikkulainen Kiinteistönvälittäjä, yrittäjä atte.miikkulainen@muutoslkv.fi 0400 196 062 Muutos LKV – Kiinteistönvälittäjäsi elämän muutoskohdissa

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Kauppiaankatu 13 C, 33960 Pirkkala
Kaupunginosa
Solja
Kohdenumero
80484283
Kerros
2 / 5
Asuinpinta-ala
37,5 m²
Tontin pinta-ala
3 726 m²
Kokonaispinta-ala
37,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Isännöitsijäntodistuksen mukainen ja yhtiöjärjestyksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi. Huoneiston todellinen pinta-ala voi olla yhtiöjärjestyksessä, isännöitsijäntodistuksessa ja esitteessä mainittua pienempi tai suurempi. Hinta ei ole pinta-alaperusteinen.

Yhtiöjärjestyksen mukainen huoneistoselitelmä: 2h+kt.
Huoneiston kokoonpano
2h, tupak, kph, vh
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, astianpesukone, mikroaaltouuni, erillisuuni, liesi ja liesituuletin. Liesi: Induktioliesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, peilikaappi, pesuallas, allaskaappi ja bidee-suihku.
Tulevat remontit
2024-2028 Normaalit huolto- ja kunnossapitotyöt
Tehdyt remontit
2024 Rakennuttajan suorittamat vuosikorjaus-/takuutyöt

Velaton hinta
153 000 €
Myyntihinta
153 000 €
Neliöhinta
4 080 € / m²
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
168,75 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
168,75 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 30 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: Tietoliikennevastike: 7,00 €/kk.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
As Oy Soljan Sinfonia, Pirkkala
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiöön kuuluu: Yhtiön tiloihin tehty vapaasti asukkaiden käyttöön pieni kuntosali.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2023
Huoneistojen lukumäärä
41
Liiketilojen pinta-ala
151 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
3
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2023
Kerroksia
5
Energialuokka
Energialuokka: B2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 19.05.2031
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Huoneistokohtainen ilmanvaihto
Tontin koko
3 726 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Kiinteistö-Tahkola Tampere Oy, Sannamari Vihinen, sannamari.vihinen@kiinteistotahkola.fi, 0207488362
Kaavoitustiedot
Pirkkalan kunta
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Hyvät pyöräilytiet, hyvä kulkuyhteys, bussipysäkki lähellä ja sujuvat yhteydet omalla autolla
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö, Vesikiertoinen lattialämmitys
Tontin vuokra päättyy
28.04.2071
Tontin vuokra
45 355 € / vuosi
Lisätietoja talosta
Siirry talosivulle