117 000 €27,5 m²

Perkiöntie 46 A, Suuppa, Pirkkala1h, kt, pesuh, ransk. parveke

Velaton hinta
117 000 €
Hoitovastike
132 € / kk
Asuinpinta-ala
27,5 m²
Huoneita
1
Kerros
3 / 5
Rakennusvuosi
2018
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Suuppa
Kaupunki
Pirkkala

Pirkkalan Kruunu on arkkitehtikilpailun voittanut tyylikäs kokonaisuus, joka on vuonna 2018 valmistunut aivan Pirkkalan keskustan tuntumaan, kaikkien palvelujen ääreen, osoitteeseen Perkiöntie 46. 3 kerros ja suojaisa sisäpihan puoli. Tyylikkäiden talojen julkisivumateriaalina on paikallaan muurattu tiili. Taloyhtiöllä on nettiyhteys 100 / 50 M, Asuntoon kuuluu lämmin varasto. Lisäksi taloyhtiössä on pyörävarasto. Kannattaa tutustua. Esittelyt onnistuvat lähes päivittäin. Tilaa kattava esitepaketti minulta. Asunto vapautuu joustavasti. Lisätiedot: tuukka@strand.fi ja puh 0500 621330.

Perustiedot

Sijainti
Perkiöntie 46 A, 33950 Pirkkala
Kaupunginosa
Suuppa
Kohdenumero
21233310
Kerros
3 / 5
Asuinpinta-ala
27,5 m²
Tontin pinta-ala
3 208 m²
Kokonaispinta-ala
27,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
1h, kt, pesuh, ransk. parveke
Huoneita
1
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Liesi: integroitu, induktio. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: astianpesukone.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: ranskalainen. Suunta: pohjoinen
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: suihkuseinä, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, wc-istuin, suihku, peilikaappi, kiinteät valaisimet.

Velaton hinta
117 000 €
Myyntihinta
117 000 €
Neliöhinta
4 254,55 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
132 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
132 € / kk

Rakennusvuosi
2018
Huoneistojen lukumäärä
46
Kerroksia
5
Hissi
Kyllä
Rakennusmateriaali
tiili, elementti, betoni
Kattomateriaali
huopa
Energialuokka
C2013
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
3 208 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö
Isännöinti
Reim Tampere / Piia Kilpinen@reim.fi puh. 020 7438 600
Kaavoitustiedot
Pirkkalan kunta, kaavoitusosasto
Kaavatilanne
Asemakaava
Lämmitys
Kaukolämpö
Tontin vuokra päättyy
07.03.2067
Lisätietoja talosta
Siirry talosivulle
Maanvuokraaja
Pirkkalan kunta
Tontin omistus
Vuokralla
Lisätietoa tontin omistuksesta

yhtiö sijaitsee osin omalla tontilla ja osa vuokrattu Pirkkalan kunnalta. Hoitovastike sisältää tontinvuokraosuuden

Tilat ja materiaalit

Yhteiset tilat
urheiluvälinevarasto, väestönsuoja, kaapeli-tv, Huoneistokohtaiset varastot.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: parketti. Pesutiloissa: laatta. Olohuoneessa: parketti. Seinät: Keittiössä: maalattu. Pesutiloissa: kaakeli. Olohuoneessa: maalattu.