668 000 €133 m²

Huvilakatu 9, Kurikka, Pirkkala4h, k, 2 vh, 2 er. wc, khh, pukutila, s/kph + iso autotalli

Velaton hinta
668 000 €
Asuinpinta-ala
133 m²
Huoneita
4
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
2020
Rakennuksen tyyppi
Paritalo
Kaupunginosa
Kurikka
Kaupunki
Pirkkala

Edustava paritaloasunto ainutlaatuisella sijainnilla Pirkkalassa.

Tämä aivan Pirkkalan keskustan tuntumassa ja lähellä Pyhäjärven rantaa sijaitseva edustava paritaloasunto yhdistää modernin asumisen, upeat maisemat ja nykyaikaisen energiatehokkuuden tavalla, joka tekee siitä todella erityisen. Asunnon keittiö–olohuonekokonaisuus (42 m2) avautuu suurien ikkunoiden kautta kohti Pyhäjärveä ja vastarannalle Tampereen puolelle. Valo tulvii sisään ja luo tilaan avaran, ylellisen tunnelman. Yläkerrassa on iso lasitettu terassiparveke ja alakerrassa lasitettu terassi.

Passiivikivitalo ei ole vain tyylikäs valinta, vaan myös äärimmäisen kestävä ja energiatehokas ratkaisu. Lämmityksestä huolehtii maalämpö vesikiertoisena lattialämmityksenä toteutettuna. Asunnon omat aurinkopaneelit tuottavat ilmaisenergiaa ja parantavat myös energiatehokkuutta entisestään. Nämä ratkaisut tekevät asumisesta sekä taloudellisesti että ekologisesti kestävää.

Kodin kaikki asuintilat ovat poikkeuksellisen tilavat ja toimivat, ja ilmava huonekorkeus korostaa suuren tilojen väljää vaikutelmaa. Moderni pohjaratkaisu tarjoaa runsaasti avaruutta, mutta myös paikkoja omaa rauhaa varten.

Kellarikerroksessa on noin 37 m²:n lämmin autotalli, joka palvelee niin autoilijaa, harrastajaa kuin lisäsäilytystilaa kaipaavaa. Arkea helpottava ja asumismukavuutta lisäävä tila on todellinen harvinaisuus.

Tämä paritaloasunto on kokonaisuus, jossa yhdistyvät huippuluokan tekniikka, ylellinen tunnelma ja Pirkkalan yksi poikkeuksellisimmista sijainneista. Tällaista mahdollisuutta ei todellakaan tule usein.

Tervetuloa näkemään tämä hieno kokonaisuus ja kokemaan miltä ainutlaatuinen arki täällä tuntuu.

Perustiedot

Sijainti
Huvilakatu 9, 33960 Pirkkala
Kaupunginosa
Kurikka
Kohdenumero
1409091
Kerroksien lukumäärä
2
Asuinpinta-ala
133 m²
Tontin pinta-ala
1 174 m²
Kokonaispinta-ala
213 m²
Huoneiston kokoonpano
4h, k, 2 vh, 2 er. wc, khh, pukutila, s/kph + iso autotalli
Huoneita
4
Kunto
Hyvä
Kunnon lisätiedot
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan, esimerkiksi 2-3 kk
Keittiön varusteet
Upea monipuolisesti toiminnallinen keittiö, jossa Novart-kaapistot, erillisuuni- ja induktioliesitaso, liesituuletin hormiin, jääkaappi/pakastin-kylmäkeskus, astianpesukone, tasot aitoa tammea. Ruokailutila yhdistyy hienosti keittiöön ja olohuoneeseen. Tilassa iso ikkuna.
Kylpyhuoneen varusteet
Kylpyhuone, sauna, erillinen wc x 2. Yläkerran wc/kph kokonaan laatoitettu, suihku + suihkuseinät, allaskaluste, peili. Alakerran wc:n lattia laattaa, seinät osin maalattu,tapetoitu ja laatoitettu, allaskaluste, peili. Kylpyhuone kokonaan laatoitettu, kaksi suihkua. Saunassa lasiseinä, sähkökiuas, vesipiste ja ikkuna.
Säilytystilat
Vaatehuone x 2, kaapistot, autotalli
Palvelut
Pirkkala Suuppa (etäisyys n. 1 km), Vähäjärven päiväkoti (etäisyys n. 2 km), Kurikankulma (etäisyys n. 1.5 km), Suuppa (Sale, K-supermarket) (etäisyys n. 1 km), Huvilakadun päässä uimapaikka (etäisyys n. 0.1 km), Yleinen uimaranta (etäisyys n. 0.5 km)
Lisätiedot
Yale doorman älylukot ja autotallin ovi ohjattavissa etäyhteydellä puhelimella. Aurinkokennot 6 kW inverterilla. Energialuokka A+..

Hinta

Velaton hinta
668 000 €
Myyntihinta
668 000 €
Neliöhinta
5 022,56 € / m²
Lainalaskuri

Muut maksut

Keskimääräinen sähkönkulutus
10500 kWh / vuosi / 2 hlöä sisältäen kaiken energiankulutuksen
Kiinteistövero
853,52 e / 2025 myytävän määräosan osalta

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Rakennuksen tyyppi
Paritalo
Rakennusvuosi
2020
Rakennusvuoden lisätiedot
2020, käyttöönottovuosi: 2018
Kerroksia
2
Rakennusmateriaali
Betoniharkko, passiivikivitalo
Kattomateriaali
Peltikate
Kattotyyppi
Murrettu pulpettikatto
Energialuokka
A2018
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen tulo-poistoilmanvaihto, lämmön talteenotto
Tontin koko
1 174 m²
Kaavatilanne
asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki (etäisyys n. 0.6 km)
Rakennusoikeus
AO 1/2Ie
Pihan kuvaus
Takapihan puolella terassia ja nurmialuetta. Terassin ja nurmialueen rajalla puulämmitteinen palju.

Ominaisuudet
Sälekaihtimet, kiinteät valaisimet, olohuoneen screenverhot, puulämmitteinen palju.