259 000 €119,7 m²

Palotontintie 7 B, Majaniemi, Pietarsaari3h tupakeittiö khh kph s parvi

Velaton hinta
259 000 €
Hoitovastike
270 € / kk
Asuinpinta-ala
119,7 m²
Huoneita
4
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
2015
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Majaniemi
Kaupunki
Pietarsaari

Tyylikäs ja valoisa rivitalokoti luonnonläheisessä Majaniemessä

Tervetuloa moderniin ja huolella suunniteltuun rivitalokotiin suositulla Majaniemen alueella Pietarsaaressa. Tässä kodissa yhdistyvät arkkitehtuuri, valo ja toimivuus tavalla, joka luo viihtyisän ja harmonisen asumisympäristön ympäri vuoden.

Jo sisään astuessa huomaa tilan avaruuden ja ilmavuuden. Suuret ja korkeat ikkunat päästävät runsaasti luonnonvaloa sisään ja tekevät kodin tunnelmasta erityisen kaikkina vuodenaikoina.

Asunnon pinta ala on 119,7 m² ja tilaratkaisu on suunniteltu toimimaan sujuvasti arjessa. Alakerrassa sijaitsee tilava tupakeittiö, kaksi makuuhuonetta sekä käytännöllinen kodinhoitohuone omalla sisäänkäynnillä. Lisäksi alakerrassa on tyylikäs kylpyhuone, jonka yhteydessä on sauna modernilla lasiseinällä.

Sisäänkäynnin, kodinhoitohuoneen ja keittiön lattiat ovat laattaa, kun taas muualla asunnossa on parkettilattia, joka tuo kotiin lämpimän ja ajattoman ilmeen.

Yläkerrassa avautuu tilava parvi lasikaiteilla, mikä vahvistaa kodin avaraa tunnelmaa. Parven vieressä sijaitsee asunnon kolmas makuuhuone, joka tekee yläkerrasta rauhallisen ja hieman erillisen tilan. Se soveltuu hyvin esimerkiksi oleskelutilaksi, työhuoneeksi tai rauhalliseksi makuutilaksi.

Ulkoalueella on suojaisa ja viihtyisä kivetyksellä viimeistelty piha, jossa sijaitsevat autokatos ja varasto. Tilaa on hyvin ulkokalusteille, grillille tai vaikkapa mukavalle oleskelualueelle. Länteen suuntautuva suuri terassi tarjoaa erinomaisen paikan nauttia kesäilloista ja auringonlaskuista.

Lämmitysmuotona on oma maalämpö, joka on energiatehokas ja miellyttävä ratkaisu. Järjestelmää on täydennetty viilennyksellä lämpimiä kesäpäiviä varten. Koneellinen ilmanvaihto lämmöntalteenotolla pitää sisäilman raikkaana ympäri vuoden.

Sijainti Majaniemessä on rauhallinen ja luonnonläheinen, mutta palvelut ovat silti lähellä. Lähin ruokakauppa sijaitsee vain noin 200 metrin päässä.

Tässä kodissa yhdistyvät toimivuus, mukavuus ja viihtyisyys.

Keskeiset tiedot - Majaniemi, Pietarsaari - 119,7 m² - 3 makuuhuonetta - Sauna lasiseinällä - Maalämpö ja viilennys - Kivetty suojaisa piha ja länsiterassi - Ruokakauppa noin 200 m päässä

***

Stilren och ljus radhusbostad i naturnära Bonäs

Välkommen till ett modernt och genomtänkt radhus i omtyckta Bonäs i Jakobstad. Här möts arkitektur, ljus och funktion i en bostad som erbjuder en trivsam och harmonisk boendemiljö året om.

Redan vid första steget in i bostaden märks den öppna och luftiga känslan. De stora och höga fönstren släpper in rikligt med dagsljus och skapar en ljus atmosfär som ger hemmet en särskild karaktär under alla årstider.

Bostaden omfattar 119,7 m² och är planerad för att fungera smidigt i vardagen. På nedre våningen finns ett rymligt stugkök, två sovrum samt ett praktiskt hjälpkök med egen ingång. Här finns även ett stilrent badrum med bastu där glasväggen ger rummet en modern och elegant känsla.

Vid ingången, i hjälpköket och i köket finns klinkergolv, medan övriga delar av bostaden har parkettgolv som skapar en varm och tidlös helhet.

På övre våningen finns ett generöst loft med glasräcken som förstärker den öppna och luftiga känslan. Intill loftet ligger bostadens tredje sovrum, vilket gör övre våningen till en lugn och privat del av hemmet. Här finns utrymme för exempelvis ett extra vardagsrum, arbetsplats eller en avkopplande läshörna.

Utomhus finns en trivsam och skyddad innergård med stenbeläggning, biltak och förråd. Här finns gott om plats för utemöbler, grill eller en bekväm loungedel. Den stora terrassen i västerläge gör det enkelt att njuta av kvällssolen under sommarhalvåret.

Uppvärmningen sker via egen bergvärme, vilket ger både energieffektiv och behaglig värme. Systemet är dessutom kompletterat med kylning för varma sommardagar. Den maskinella ventilationen med värmeåtervinning bidrar till ett friskt och behagligt inomhusklimat.

Läget i Bonäs är lugnt och naturnära samtidigt som servicen finns nära till hands. Närmaste matbutik ligger endast cirka 200 meter från bostaden.

Här erbjuds ett hem där både funktion, komfort och trivsel står i fokus.

Fakta i korthet - Bonäs, Jakobstad - 119,7 m² - 3 sovrum - Bastu med glasvägg - Bergvärme med kylning - Stenbelagd innergård och terrass i västerläge - Matbutik cirka 200 meter bort

Välkommen att ta kontakt för visning. Detta är en bostad som verkligen bör upplevas på plats.

Stig-Göran Björkman 044 586 8800 stig-goran.bjorkman@aktialkv.fi

Perustiedot

Kaupunginosa
Majaniemi
Kohdenumero
20688837
Kerroksia
2
Asuinpinta-ala
119,7 m²
Tontin pinta-ala
3 193 m²
Kokonaispinta-ala
119,7 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h tupakeittiö khh kph s parvi
Huoneita
4
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Liesi: induktio, erillisuuni. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: liesituuletin, mikroaaltouuni, astianpesukone, kiinteät valaisimet.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Suunta: länsi
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: suihkuseinä, lattialämmitys, wc-istuin, suihku, peili, kiinteät valaisimet, kylpyhuonekaapisto.

Velaton hinta
259 000 €
Myyntihinta
259 000 €
Neliöhinta
2 163,74 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
270 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
270 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
20 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
oma mittari

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Bostads Ab Westan 1, Jakobstad Asunto Oy
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
2015
Huoneistojen lukumäärä
8
Kerroksia
2
Rakennusmateriaali
betoni
Kattomateriaali
Huopakate
Kattotyyppi
Pulpettikatto
Energialuokka
A2018
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
3 193 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö. Kiinteistönhoidon lisätiedot: NN Fastighetsservice

Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: laatta. Pesutiloissa: laatta. Olohuoneessa: parketti. Makuuhuoneessa: parketti. Saunassa: laatta. Kodinhoitohuoneessa: laatta. Seinät: Keittiössä: maalattu. Pesutiloissa: kaakeli. Olohuoneessa: maalattu. Makuuhuoneessa: maalattu. Saunassa: puu. Kodinhoitohuoneessa: maalattu.