144 000 €96,1 m²

Kauppiaankatu 4 D, Keskusta, Pietarsaari3h k kph

Velaton hinta
144 000 €
Hoitovastike
360,38 € / kk
Asuinpinta-ala
96,1 m²
Huoneita
3
Kerros
1 / 3
Rakennusvuosi
1975
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Pietarsaari

Tervetuloa kotiin, jossa tilaa ja viihtyisyyttä riittää. Tässä kauniisti remontoidussa 96,1 m² kerrostaloasunnossa yhdistyvät avaruus, valo ja lämmin tunnelma, joka tuntuu heti sisään astuessa.

Asunnon pohjaratkaisu on toimiva ja kutsuva. Kodissa on kaksi makuuhuonetta, tilava ja valoisa olohuone, johon mahtuvat luontevasti sekä sohvaryhmä että ruokapöytä, lisäksi keittiö sekä kylpyhuone. Vaaleat ja tyylikkäät materiaalivalinnat luovat harmonisen kokonaisuuden, jossa jokainen tila tuntuu huolella suunnitellulta.

Suuri lasitettu parveke toimii lähes kuin yhtenä lisähuoneena – täydellinen paikka nauttia aamukahvista, lukea kirjaa tai viettää rauhallinen hetki.

Asunto sijaitsee ensimmäisessä kerroksessa, mikä tekee arjesta helppoa ja sujuvaa. Samalla saat nauttia kerrostaloasumisen mukavuudesta: keskustan palvelut lähellä ja asuminen ilman huolta nurmikonleikkuusta tai lumitöistä.

***

Välkommen till ett hem där det är lätt att känna sig hemma. Här bor du rymligt och bekvämt i en smakfullt renoverad bostad på 96,1 m², med en varm och trivsam känsla som möter dig redan när du kliver in genom dörren.

Planlösningen är både praktisk och inbjudande. Här finns två sovrum, ett stort och ljust allrum med plats för både soffgrupp och matbord, ett kök samt badrum. De ljusa och stilrena materialvalen skapar en harmonisk helhet.

Den stora inglasade balkongen blir snabbt en favoritplats – ett härligt extrarum där du kan njuta av morgonkaffet, läsa en bok eller bara ta en lugn stund.

Lägenheten finns på första våningen. Här bor du dessutom med alla fördelar som höghuslivet ger – centralt, bekvämt och utan bekymmer över gräsklippning eller snöskottning.

Robin Holländer robin.hollander@aktialkv.fi 041 463 0532

Perustiedot

Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
20974355
Kerros
1 / 3
Asuinpinta-ala
96,1 m²
Tontin pinta-ala
2 029 m²
Kokonaispinta-ala
96,1 m²
Pinta-alojen lisätiedot
isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h k kph
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Keittiön varusteet
Liesi: keraaminen. Työtasot: laminaatti. Kylmäsäilytys: jääkaappi. Varustus: liesituuletin, astianpesukone.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: lasitettu.
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: suihkuseinä, pesukoneliitäntä, wc-istuin, suihku, peili.
Tulevat remontit
2023-2027: Ulko-ovien uusiminen sekä lattia D-rapussa Ilmanvaihdon parantaminen ikkunatiivisteiden tarkastus Väestönsuojan saneeraus
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: 1999: Vesikatto Myllymäenkadulle päin uusittu 2001: Kaukolämpö 2002: Vesikatto Kauppiaankadulle päin uusittu 2009: Pihan ja parkkipaikan kunnostaminen, jätehuololle uusi rakennus 2009: Ikkunoiden ja parvekkeiden ovien vaihto, tuuletusparvekkeiden lasitus sekä itäseinän saneeraaminen koska kosteutta on havaittu seinässä ja rappukäytvien maalaus. 2010: Uudet kerrosovet sekä lukot. 2013-2019: Kaikki kylpyhuoneet saneerattu, yleisen saunatilan lattia ja lattiakaivo uusittu, käyttövesiputket uusittu, kosteusvaurioitu ulkoseinä kauppiaankadulle päin saneerattu, Viemäriputket kuvattu ja todettu olla muoviset. 2020: Ilmanvaihdon puhdistus 2021: Katto kupoli D-rapussa uusittu 2022: Parvekkeiden betoni- ja puupintojen kunnostus. 2024: Väestönsuojan tiiveyskoe suoritettu 2024: D-rapun poistopuhallin uusittu Ec-ohjattuun puhaltimeen

Velaton hinta
144 000 €
Myyntihinta
114 730,79 €
Lainaosuuden maksu
Ei
Neliöhinta
1 498,44 € / m²
Velkaosuus
29 269,21 €

Vastikkeet

Hoitovastike
360,38 € / kk
Pääomavastike
408,43 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
768,81 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
24 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
henkilöluvun mukaan

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Bostads Ab Kvarnbacksgatan 10 i Jakobstad Asunto Oy
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1975
Huoneistojen lukumäärä
27
Liikehuoneistojen lukumäärä
1
Kerroksia
3
Energialuokka
F2013
Energiatodistus
Kyllä
Tontin koko
2 029 m²

Yhteiset tilat
talopesula, urheiluvälinevarasto, väestönsuoja.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: laminaatti. Pesutiloissa: laatta. Olohuoneessa: laminaatti. Makuuhuoneessa: laminaatti. Seinät: Keittiössä: maalattu. Pesutiloissa: kaakeli. Olohuoneessa: maalattu. Makuuhuoneessa: maalattu.