118 000 €32,6 m²

Jaakonkatu 22 B, Skata, Pietarsaari1r+kph

Velaton hinta
118 000 €
Hoitovastike
128,70 € / kk
Asuinpinta-ala
32,6 m²
Huoneita
1
Kerros
2 / 2
Rakennusvuosi
2018
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Skata
Kaupunki
Pietarsaari

Upea yksiö viehättävässä Skatagardenissa – kuin uusi, hissillä ja ranskalaisella parvekkeella.

Tervetuloa tutustumaan tähän kauniisti sisustettuun yksiöön puutalokorttelissa Skata, rakennettu 2018 viehättävässä Skatagardenin taloyhtiössä. Asunto sijaitsee toisessa kerroksessa loft-talossa, ja hissi helpottaa arkea.

Asunnossa on yksi huone, tupakeittiö ja kylpyhuone yhteensä 32,6 m², ja ranskalainen parveke tuo valoa ja avaruutta.

Taloyhtiössä on suojaisa sisäpiha ja asukkaiden käytössä yhteiset tilat, joihin kuuluu uima-allas, kylpytilat ja sauna, sekä tilavat kokoustilat.

Asunnon yhteydessä myydään myös lämmin autohallipaikka (25 000 €). Autohallisa on mahdollista myös pestä auto.

Täydellinen koti sinulle, joka arvostat mukavaa, modernia ja viihtyisää asumista Skatassa – lämpimästi tervetuloa tutustumaan!

***

Fantastisk etta i charmiga Skatagarden – som ny, med hiss och fransk balkong.

Välkommen till denna fina bostad i trähusstadsdelen Skata, byggd 2018 i det charmiga bostadsbolaget Skatagarden. Bostaden ligger på andra våningen i ett lofthus, med hiss som underlättar vardagen.

Här erbjuds ett rum, stugkök och badrum på totalt 32,6 m², med en fransk balkong som ger ljus och rymd.

Bostadsbolaget har en trivsam och skyddad innegård samt gemensamma utrymmen för de boende, inklusive simbassäng med badrum och bastu, samt rymliga möteslokaler.

Till bostaden säljs även en varm bilhallsplats (25 000 €), där det dessutom finns möjlighet att tvätta bilen.

Ett perfekt hem för dig som vill bo bekvämt, modernt och trivsamt i Skata – varmt välkommen på visning!

Robin Holländer robin.hollander@aktialkv.fi 041 463 0532

Perustiedot

Sijainti
Jaakonkatu 22 B, 68600 Pietarsaari
Kaupunginosa
Skata
Kohdenumero
20074787
Kerros
2 / 2
Asuinpinta-ala
32,6 m²
Tontin pinta-ala
1 688 m²
Kokonaispinta-ala
32,6 m²
Pinta-alojen lisätiedot
isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
1r+kph
Huoneita
1
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
heti
Keittiön varusteet
Liesi: induktio, erillisuuni, liesitaso. Työtasot: laminaatti. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: liesituuletin, astianpesukone.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: ranskalainen.
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: suihkuseinä, lattialämmitys, wc-istuin, suihku, peili, kiinteät valaisimet.

Velaton hinta
118 000 €
Myyntihinta
75 371,19 €
Lainaosuuden maksu
Ei
Neliöhinta
3 619,63 € / m²
Velkaosuus
42 628,81 €
Lunastuspykälä
Lunastusoikeus osakkailla

Vastikkeet

Hoitovastike
128,70 € / kk
Pääomavastike
297,68 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
426,38 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
15 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
henkilöluvun mukaan
Muut kustannukset
Luovutusrajoitus: Lunastuslauseke koskee ainoastaan autohallipaikka

Rakennusvuosi
2018
Kerroksia
2
Energialuokka
C2013
Energiatodistus
Kyllä
Tontin koko
1 688 m²

Yhteiset tilat
sauna, uima-allas, talopesula, urheiluvälinevarasto, askarteluhuone.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: parketti. Pesutiloissa: laatta. Olohuoneessa: parketti. Seinät: Keittiössä: maalattu. Pesutiloissa: kaakeli. Olohuoneessa: maalattu.