15 000 €45 m²

Keskuskatu 59 A, Yläristi, Pieksämäki2h, kk

Velaton hinta
15 000 €
Hoitovastike
225 € / kk
Asuinpinta-ala
45 m²
Huoneita
2
Kerros
1 / 3
Rakennusvuosi
1975
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Yläristi
Kaupunki
Pieksämäki

Tervetuloa tutustumaan tähän pikkukotiin! Läpitalon kaksio sijaitsee toisessa kerroksessa johon on vain yksi porrasväli noustavana. Kaksi tilavaa huonetta ja keittokomero sekä remontoitu kylpyhuone jossa pesukoneliitäntä. Lasitettu länsiparveke. Tämä huoneisto on tällä hetkellä vuokrattu.

Perustiedot

Sijainti
Keskuskatu 59 A, 76100 Pieksämäki
Kaupunginosa
Yläristi
Kohdenumero
20121886
Kerros
1 / 3
Asuinpinta-ala
45 m²
Tontin pinta-ala
1 732,1 m²
Kokonaispinta-ala
45 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h, kk
Huoneita
2
Lisätietoa vapautumisesta
Huoneisto on vuokrattu. Vapautuminen AHVL:n mukaan.
Keittiön varusteet
Liesi: sähköliesi. Kylmäsäilytys: jääkaappi, pakastin. Varustus: kiinteät valaisimet.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: lasitettu. Suunta: länsi
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: pesukoneliitäntä, wc-istuin, suihku, peilikaappi, kiinteät valaisimet.
Näkymät
Läpitalon huoneisto. Olohuone länteen taloyhtiön pihalle, makuuhuone itään.
Tulevat remontit
Kunnossapitotarveselvityksen mukaan: - Pesutuvan maalaus - Parvekkeiden betonikorjauksia - huoltomaalauksia
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: Sauna remontoitu 1998. Parvekkeiden peruskorjaus 2004. Lukitusjärjestelmän uusiminen 2005. Pihan kunnostus, asfaltti ja parvekerännit 2006. Porrashuoneet maalattu 2007. Ulkoseinäpanelien uusiminen 2007. Lämmönvaihtimen uusiminen 2009. Ikkunat ja parvekeovet uusittu 2010. Ilmastointikanavat nuohottu 2018. Talon pesukoneen vaihto 2019. Yhteisten tilojen valojen vaihto liiketunnistin valoihin 2020. Patteritermotaattien- ja linjasäätöventtiilien uusiminen 2021. Julkisivun etelä päädyn yläosan korjaus 2021. Yläpihan sadevesijärjestelmä, kaivonkorjaus ja etupihan asfaltointi 2022. Lukostojen uusiminen Abloy Easy sarjaan 2025.
Asumistyyppi
Omistus
Vuokrattu
Kyllä
Palvelut
Palvelut: K-Market Kuopiontie n. 400 m
Prisma ja K-Citymarket n. 1,6 km
Kohde on
Osakehuoneisto

Hinta

Velaton hinta
15 000 €
Myyntihinta
15 000 €
Neliöhinta
333,33 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
225 € / kk
Erityisvastike
13,50 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
238,50 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
32 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
henkilöluvun mukaan

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Keskuskatu 59
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1975
Huoneistojen lukumäärä
25
Liiketilojen pinta-ala
37 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
1
Kerroksia
3
Energialuokka
F2013
Energiatodistus
Kyllä
Tontin koko
1 732,1 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö
Isännöinti
Mika Pesonen Pieksämäen Isännöintoimi Oy Keskuskatu 6-10, 76100 Pieksämäki mika.pesonen@isannointitoimi.fi 0400 409 898
Kaavoitustiedot
Lisätietoja kaavoituksesta antaa: Pieksämäen kaupunki 015-788 2111
Kaavatilanne
Asemakaava
Lämmitys
Kaukolämpö
Tontin vuokra päättyy
30.04.2034
Tontin vuokra
2945 EUR/v.

Pysäköintitilan kuvaus
autotalleja: 6. piha-autopaikkoja: 14.
Yhteiset tilat
sauna, talopesula, kellarikomero, urheiluvälinevarasto, väestönsuoja.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: vinyyli. Pesutiloissa: laatta. Olohuoneessa: vinyyli. Makuuhuoneessa: vinyyli. Seinät: Pesutiloissa: kaakeli.