Hiljainen myynti - huomisen kohteet jo tänään!

Tulossa myyntiin -merkinnällä olevat asuntoilmoitukset ovat hiljaisessa myynnissä olevia asuntoja. Seuraamalla näitä asuntoja saat tietää aina ensimmäisten joukossa, mitkä asunnot ovat tulossa myyntiin. Ota yhteys ilmoittajaan ja kerro kiinnostuksestasi asuntoa kohtaan.

TULOSSA MYYNTIIN

19 600 €34 m²

Kalevalankatu 32-34 A 1, 1 kaupunginosa, Pieksämäki1h + kk + ma + kph + ter

Velaton hinta
19 600 €
Hoitovastike
153 € / kk
Asuinpinta-ala
34 m²
Huoneita
1
Kerros
1 / 3
Rakennusvuosi
1974
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
1 kaupunginosa
Kaupunki
Pieksämäki

Yksiö omalla terassilla, ilman portaita, omassa rauhassa

Portaita nolla! Harvoin tarjolla!

Loistava koti yksin asuvalle, seniorille tai nuorelle.

Kompakti yksiö omalla länsiterassilla. Asuntoon ei ole yhtään porrasta noustavana eli maatason asunto kyseessä. Tällä hetkellä Pieksämäen keskustan alueella ei ole vastaavanlaisia "nollakerroksen" asuntoja myynnissä, joten kannattaa olla nopea.

Kylpyhuone on kunnostettu 2019, ei remontin tarvetta. Pesukoneliitäntä on ja vesikiertoinen pyyhekuivain eli ns. rättipatteri.

Keittokomero on siisti ja toimiva, jenkkikaappi uusittu 11/2024.

Olohuoneessa alkovisyvennys, johon saa verhot erottamaan tilan omakseen. Ikkunoissa ja sisäpihan ovessa on sälekaihtimet. Verhokisko kulkee koko huoneen leveydeltä ikkunaseinällä. Ikkunat länteen. Lattiassa siisti harmaa vinyylilaminaatti, helppo pitää puhtaana.

Säilytystilaa eteisen kaapeissa ja keittokomeron kaapeissa. Häkkivarasto seinän takana samassa kerroksessa ihan vieressä. Entinen kylmävarastokomero toimii normaalina varastokoppina, sekin samassa kerroksessa parin oven takana. Alaovissa koodilukot eli alaovet aina lukossa.

Muuttovalmis koti siis!

Rauhallinen, hyvin pidetty taloyhtiö. Maksuvalmius hyvä. Uusittu saunaosasto on B-talossa, jossa myös pesutupa ja kuivaushuone (C-rappu).

Taloyhtiössä tehdyt kunnossapito- ja muutostyöt: 1992 Kattopinnoitteiden uusiminen 2007 Kaukolämpöön liittyminen 2010 Rappukäytävien ovien ja lukkojen uusiminen 2013 B-talon saunaosaston peruskorjaus 2015 Parvekeremontti (kaiteet uusittu ja asennettu parvekelasitukset) 2015 Ikkunat ja parvekeovet uusittu (Skaala Oy) 2015 Jätekatos uusittu 2015 Kattohuovat uusittu 2017 Patteritermostaatit uusittu 2020 Autolämmitystolpat uusittu 2021 Autotallien ovet uusittu 2022 Ilmanvaihtokanavien puhdistus ja säätö 2023 Koodilukkojen asennus rappukäytävien ulko-oviin 2024 Käyttövesiputkien uusimisen suunnittelu 2024 Asuntojen palovaroittimet uusittu

Tulevat remontit: 2028 Lukkojen sarjoitus, käyttövesiputkien uusiminen

Vesimaksu 26,00 € / hlö / kk

Isännöitsijä: Isännöitsijätoimisto Kyösti Lappalainen Ky / Timo Lappalainen Huolto: Talotoimi Oy

Kaiken lisäksi mahtava sijainti! Ei ydinkeskustan hälinässä vaan "kivenheiton päässä" niin torilta kuin terveyskeskuksesta tai uimahallista. Kilometrin sisällä todella runsaasti Pieksämäen palveluita ja kauppoja, melkein kaikki... - Tokmanni lähellä - parturi-kampaamo vastapäätä - lukio korttelin päässä - apteekki 400 m - terveyskeskus ja Poleeni 700 m - tori näkyy talon nurkalta, 600 m - uimahallille kilsa - keskusliikenneasemalle kilsa (Prisma, Cittari) - vieressä lasten leikkikenttä ja puistoalue penkkeineen

Takapihalla autopaikat ja jätekatos.

Edit: Vapautuu 1.6.26 Ota yhteyttä, niin sovitaan näyttö pian. Tervetuloa!

Perustiedot

Kaupunginosa
1 kaupunginosa
Kohdenumero
24391141
Kerros
1 / 3
Asuinpinta-ala
34 m²
Kokonaispinta-ala
34 m²
Huoneiston kokoonpano
1h + kk + ma + kph + ter
Huoneita
1

Velaton hinta
19 600 €
Myyntihinta
19 600 €
Neliöhinta
576,47 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
153 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1974
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Liikehuoneistojen pinta-ala
0 m²
Kerroksia
3
Lisätietoja lämmityksestä
Vesikeskuslämmitys
Lisätietoja talosta
Siirry talosivulle
Tontin omistus
Vuokralla