43 000 €76 m²

Tasakatu 3 A, Keskusta, Pieksämäki3h, k, s

Velaton hinta
43 000 €
Hoitovastike
351 € / kk
Asuinpinta-ala
76 m²
Huoneita
3
Kerros
3 / 3
Rakennusvuosi
1976
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Pieksämäki

Rauhallisella sijainnilla oleva 2.krs:n valoisa läpitalon huoneisto. Pienen kävelymatkan päässä keskustan palveluista olevassa 76 m²:n kodissa on kaksi makuuhuonetta, avara olohuone, toimiva keittiö, kylpyhuone sekä oma sauna. Keittiö avautuu kivasti olohuoneeseen. Lasitettu parveke. Yhtiössä menossa linjasaneeraus. Sovi aika esittelyyn ja tule tutustumaan tähän tilavaan kaupunkikotiin!

Perustiedot

Sijainti
Tasakatu 3 A, 76100 Pieksämäki
Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
20666803
Kerros
3 / 3
Asuinpinta-ala
76 m²
Tontin pinta-ala
2 585,5 m²
Kokonaispinta-ala
76 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h, k, s
Huoneita
3
Lisätietoa vapautumisesta
sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Liesi: sähköliesi. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: liesituuletin, astianpesukone, kiinteät valaisimet.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: lasitettu. Suunta: itä
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: pesukoneliitäntä, wc-istuin, suihku, peilikaappi, kiinteät valaisimet.
Näkymät
Läpitalon huoneisto, ikkunat itään taloyhtiön pihalle ja länteen Tasakadulle.
Tulevat remontit
Hallituksen kunnossapitotarveselvityksen mukaan: - Linjasaneerauksen suunnittelu (linjasaneeraus on menossa) - Yhteisiin tiloihin liiketunnistin valot - Maalämmön selvittely
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: Ikkunat ja parvekeovet sekä puurakenteiset ulko-ovet uusittu 2013. Lämmönvaihdin uusittu 2013 Pyykinkuivauskone hankittu 2013. Raja-aita rakennettu 2014. I-kerroksen huoneiston rakennekorjaus/alaohjauspuiden vaihto 2015. I-kerroksen liiketilan vesivahinko 2020. Porraskäytäviin lisäkaiteet 2022.

Velaton hinta
43 000 €
Myyntihinta
24 951,22 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
565,79 € / m²
Velkaosuus
18 048,78 €

Vastikkeet

Hoitovastike
351 € / kk
Pääomavastike
23,56 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
374,56 € / kk
Lisätietoa vastikkeista

Yhtiössä menossa linjasaneeraus. Huoneiston A 9 kustannus urakasta n. 15 963,80 €, pääomavastikkeena n. 170,24 €/kk.

Muut maksut

Vesimaksu
30 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
henkilöluvun mukaan
Pysäköintimaksu
4.50 e / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Tasakatu 3
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1976
Huoneistojen lukumäärä
20
Liiketilojen pinta-ala
358 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
2
Kerroksia
3
Tontin koko
2 585,5 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö
Isännöinti
Mika Pesonen / Pieksämäen Isännöintitoimi Oy Keskuskatu 6-10, 76100 Pieksämäki 0400 409898 mika.pesonen@isannointitoimi.fi
Kaavoitustiedot
Lisätietoja kaavoituksesta antaa: Pieksämäen kaupunki 015-788 2111
Kaavatilanne
Asemakaava
Lämmitys
Kaukolämpö
Tontin vuokra päättyy
31.12.2075
Tontin vuokra
4900 EUR/v.

Pysäköintitilan kuvaus
autotalleja: 6. sähköpistokkeita: 8.
Yhteiset tilat
sauna, talopesula, kuivaushuone, vinttikomero, urheiluvälinevarasto.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: muovi. Pesutiloissa: laatta. Olohuoneessa: parketti. Makuuhuoneessa: muovi. Saunassa: laatta. Seinät: Pesutiloissa: kaakeli.