179 000 €74 m²

Ritarintie 3, Petäjävesi, Petäjävesi3h, k, kph, s, khh, wc, terassi

Velaton hinta
179 000 €
Hoitovastike
222 € / kk
Asuinpinta-ala
74 m²
Huoneita
3
Rakennusvuosi
2025
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Petäjävesi
Kaupunki
Petäjävesi

Uusi kolmio Petäjäveden palveluiden vieressä!

Tämä vuonna 2025 valmistunut tyylikäs ja avara koti tarjoaa huoletonta asumista Petäjäveden parhaalla paikalla. Ritarintiellä sijaitseva huoneisto yhdistää modernin rakennustekniikan ja toimivan pohjaratkaisun, joka sopii erinomaisesti monenlaiseen tarpeeseen.

Kodin sydämen muodostaa valoisa olohuone, jonka jatkeena on viihtyisä lounaaseen suuntautuva terassi. Selkeä pohjaratkaisu sisältää kaksi makuuhuonetta, käytännöllisen kodinhoitohuoneen sekä erillisen wc:n, mikä tuo arkeen sujuvuutta. Vinyylilankkulattiat ja huolella valitut pintamateriaalit luovat yhtenäisen ja viihtyisän tunnelman koko huoneistoon.

Taloyhtiö on omalla tontillaan ja lämpiää ekologisella maalämmöllä. Lämmönjako tapahtuu vesikiertoisella lattialämmityksellä. Viilentävä ilmalämpöpumppu tuo lisämukavuutta kesäpäiviin.

Sijainti on erinomainen: kaupat, koulut ja päiväkoti sijaitsevat kaikki lyhyen kävelymatkan päässä. Myös julkiset yhteydet ovat helposti saavutettavissa. Huoneistolle kuuluu oma varasto sekä autopaikka.

Soita tai kirjoita ja sovi oma esittelyaikasi!

Perustiedot

Kaupunginosa
Petäjävesi
Kohdenumero
69049666
Asuinpinta-ala
74 m²
Tontin pinta-ala
2 600 m²
Kokonaispinta-ala
74 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Yhtiöjärjestyksen mukainen, Isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h, k, kph, s, khh, wc, terassi
Huoneita
3
Lisätietoa vapautumisesta
Heti vapaa.
Keittiön varusteet
Työtaso: laminaattitaso. Jääkaappi, pakastin, keraaminen liesi, liesituuletin hormiin, astianpesukone.
Terassin kuvaus
Asunnossa on terassi. Terassin ilmansuunta: Lounas
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku. WC: Wc-istuin, bidee-suihku, peilikaapisto, allaskaapisto, kaapisto.
Saunan lisätiedot
Varusteet: sähkökiuas. Seinämateriaali: paneeliseinä. Lattiamateriaali: laattalattia
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
K-market Porkkana n. 260 m
S-market Petäjävesi n. 500m
Yläkoulu ja lukio n. 750 m
Alakoulu n. 1 km
Päiväkoti n. 1 km

Velaton hinta
179 000 €
Myyntihinta
179 000 €
Neliöhinta
2 418,92 € / m²
Lainalaskuri

Vastikkeet

Hoitovastike
222 € / kk
Pääomavastike
/ kk
Yhtiövastike yhteensä
222 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan. Kylmä vesi 7,50 €/m3 ja lämmin vesi 12,50 €/m3
Autopaikan kustannukset
10 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Petäjäveden Ritarintupa
Lisätietoa taloyhtiöstä
15 § OSAKASMUUTOSET Osakas on velvollinen ilmoittamaan ja pyytämään lupaa etukäteen suunnittelemilleen huoneiston muutostöille. Vastuu alkuperäisiin rakennussuunnitelmiin kuulumattomien, mutta joko rakennusvaiheen aikana huoneistokohtaisena muutos/lisätyönä rakennettujen tai osakkeenomistajien jälkikäteen rakentamien tai kiinnittämien terassilasitusten, lauhduttimien, huoneistokohtaisten valokatosten, takkojen ja muiden tulisijojen ja niihin liittyvien hormien tms. rakenteiden korjaamisesta, kunnossapidosta ja niistä aiheutuvista ylimääräisistä kustannuksista ja mahdollisista vahingoista kuuluu osakkeenomistajalle
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
2025
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2025
Rakennusmateriaali
Pääasiallinen rakennusmateriaali: Puu
Kattomateriaali
Peltikate
Kattotyyppi
Harjakatto
Energialuokka
B2018
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen poisto, Koneellinen tulo, Lämmöntalteenotto
Tontin koko
2 600 m²
Kiinteistönhoito
Asukkaat itse
Isännöinti
Talohallinto ja Isännöinti Oy Laukaantie 4, 40320 Jyväskylä Ismo Jukola 0400590153, ismo.jukola@gmail.com
Kaavoitustiedot
Osayleiskaava. Petäjäveden kunta
Liikenneyhteydet
Linja-autopysäkki n. 200 m Juna-asema n. 500 m