75 000 €52 m²

Tummelitie 12 A, Tennby, Parainen2h+k+kph

Velaton hinta
75 000 €
Hoitovastike
292,03 € / kk
Asuinpinta-ala
52 m²
Huoneita
2
Kerros
1 / 6
Rakennusvuosi
1977
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Tennby
Kaupunki
Parainen

Tummelitie 12 A 3, Parainen. Valoisa muuttovalmis kaksio hissitalon ensimmäisessä asuinkerroksessa. Hyvin hoidetussa taloyhtiössä on hiljattain valmistunut julkisivuremontti. Rauhallinen luonnonläheinen sijainti. Hyvät ulkoilumahdollisuudet sekä leikkipuisto lähellä. Lähikauppaan kävelymatka ja linja-autopysäkkikin lähellä. Asuntoon kuuluu kylmä autotalli. Tule ja ihastu!

Perustiedot

Sijainti
Tummelitie 12 A, 21600 Parainen
Kaupunginosa
Tennby
Kohdenumero
80499304
Kerros
1 / 6
Asuinpinta-ala
52 m²
Tontin pinta-ala
3 300 m²
Kokonaispinta-ala
52 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
2h+k+kph
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, liesi, uuni, astianpesukone ja liesituuletin. Liesi: Keraaminen liesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Ulostyönnetty parveke ja lasitettu. Parvekkeen suunta: Lounas.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, suihkukaappi, pesukoneliitäntä, allaskaappi, peilikaappi, bidee-suihku ja lattialämmitys.
Säilytystilat
Häkkivarasto
Tehdyt remontit
1999 Vattentakets ytbeläggning förnyad - Vesikatto pinnoitettu 2000 Bruksvattenledningarna förnyade - Käyttövesiputket uusittu 2000 Tegelväggen vid ingången murad pånytt - Sisäänkäynnin tiiliseinä muurattu uudelleen 2007 Ytterväggen renoverad - Ulkoseinä korjattu 2009 Fönstren samt balkongdörrarna förnyade (ej vr+k) - Ikkunat ja parvekeovet uusittu (ei oh+k) 2009 Lägenhet 3 också balkong och kök fönstren - huoneisto 3 myös parveke ja keittiöikkunat. 2009 Rengöring samt justering av ventilationskanaler - ilmastointikanavien puhdistus ja säätö 2011 Byggande av avfallstak - Jätekatoksen rakentamista 2011 Hissen förnyad - Hissi uudistettu 2012 Automatisk dörröppnare - Automaattinen oveenavaaja 2014 Bottenavloppet, vattenröret till komunalnätet - Pohjaviemäri, vesiputki uusittu kaupungin verkkoon 2015 Bastu och badrum förnyat - Sauna ja kylpyhuone uusittu 2018 Huset kopplat till fibernätet - Talo kytketty kuituverkkoon 2020 Ventilationskanalerna rengjorda - Ilmanvaihtokanaviston puhistus 2022 Hissvaijern förnyas - Hissin kannatinhihna uusitaan 2023 Fasadundersökning - Julkisivunkuntotutkimus 2023 Renovering av bastun - Saunan korjaus 2024 Fasadrenovering - Julkisivun korjaus

Velaton hinta
75 000 €
Myyntihinta
54 877,12 €
Neliöhinta
1 442,31 € / m²
Velkaosuus
20 122,88 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
292,03 € / kk
Pääomavastike
124,28 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
416,31 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Tummeliharju - Tummelåsen Bostads Ab
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1977
Huoneistojen lukumäärä
27
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1977
Kerroksia
6
Energialuokka
Energialuokka: D2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 12.11.2034
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto
Tontin koko
3 300 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Dispomera
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä ja hyvät pyöräilytiet

Pysäköintitilan kuvaus
Lisätietoja huoneiston autopaikasta: Kylmän autotallin hallintaoikeus myydään asunnon mukana.
Yhteiset tilat
Urheiluvälinevarasto, väestönsuoja, jäähdytetty kellari ja vinttikomero