198 000 €131 m²

Grankullankatu 5 as, Keskusta, Parainen4h+k

Velaton hinta
198 000 €
Hoitovastike
484,70 € / kk
Asuinpinta-ala
131 m²
Huoneita
4
Kerros
6 / 6
Rakennusvuosi
1979
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Parainen

Rymligt hem på översta våningen i hjärtat av Pargas centrum

Tervetuloa asumaan Paraisten parhaalle paikalle aivan keskustan sydämeen! Tämä upea 131 m²:n huoneisto tarjoaa väljää asumista ja hienot näkymät ylimmästä kerroksesta.

Kolme makuuhuonetta mahdollistavat toimivan arjen niin perheelle kuin tilaa arvostavalle pariskunnallekin. Kodin sydämenä toimii avara ja valoisa olohuone, jossa kaunis parkettilattia luo lämminhenkisen tunnelman ja suuret ikkunat tuovat luonnonvalon osaksi sisustusta.

Toiselle lasitetulle parvekkeelle kulku on perinteiseen tapaan olohuoneesta, kun taas toiselle parvekkeelle pääsee kätevästi sekä yhdestä makuuhuoneesta että kerrostaloasunnoissa harvoin tarjolla olevasta kodinhoitohuoneesta. Hyvin hoidettu Asunto Oy Parsbyhus Bostads Ab tarjoaa turvalliset puitteet asumiseen – ja kaikki keskustan palvelut ovat muutaman askeleen päässä.

Tässä kodissa yhdistyvät tilavuus, sijainti ja mahdollisuudet. Varaa oma esittelyaikasi ja ihastu! Sebastian Lindberg 040 753 6770 sebastian.lindberg@turunmaankiinteistot.fi

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
80479371
Kerros
6 / 6
Asuinpinta-ala
131 m²
Tontin pinta-ala
2 235 m²
Kokonaispinta-ala
131 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Isännöitsijäntodistuksen mukainen ja yhtiöjärjestyksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
4h+k
Huoneita
4
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, liesituuletin, liesi ja astianpesukone. Liesi: Sähköhella. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: Suihku, wc-istuin, pesuallas, allaskaappi, kylpyamme ja bidee-suihku. Erillisten WC:n lukumäärä: 2. Erillisen WC:n varusteet: WC-istuin, pesuallas ja peili.
Säilytystilat
Kellarikomero ja jäähdytetty kellari
Tulevat remontit
2026: Parvekkeiden puuosien korjaus sekä ruostuneen raudoituksen kunnostus Kylpyhuoneiden sekä käyttövesiputkien uusiminen 2026-2030: Julkisivut: Elementtikitin uusiminen Ilmastointi: Ilmanvaihtokanavien puhdistus
Tehdyt remontit
Muun muassa: Hissi uusittu 2024 Patteritermostaatit 2018 Lämmönvaihdin 2013 Julkisivukorjaus 2013

Velaton hinta
198 000 €
Myyntihinta
181 046,23 €
Neliöhinta
1 511,45 € / m²
Velkaosuus
16 953,77 €

Vastikkeet

Hoitovastike
484,70 € / kk
Pääomavastike
218,77 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
703,47 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
30 € / hlö / kk

Rakennusvuosi
1979
Huoneistojen lukumäärä
25
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1979
Kerroksia
6
Energialuokka
Energialuokka: F2013, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 28.04.2026
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto
Tontin koko
2 235 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Turunmaan Kiinteistöt Oy LKV, Sverker Karlsson, sverker.karlsson@abolandsfastigheter.fi, 040 626 5108