89 000 €57 m²

Pussitie 6 D, Ala-Vista, Paimio2h+k

Velaton hinta
89 000 €
Hoitovastike
213,75 € / kk
Asuinpinta-ala
57 m²
Huoneita
2
Kerros
1 / 3
Rakennusvuosi
1969
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Ala-Vista
Kaupunki
Paimio

Paimion Ala-Vistan viehättävässä kaupunginosassa sijaitsee tämä valoisa kaksio, joka tarjoaa mukavaa asumista rauhallisessa ympäristössä. Asunto sijaitsee ensimmäisessä kerroksessa vuonna 1969 rakennetussa talossa, joka on hyvin hoidettu ja jossa on tehty useita merkittäviä remontteja vuosien varrella. Viimeisimpänä alkuvuodesta valmistunut sähkösaneeraus ja käyttövesisaneeraus ja viemäreiden sukitussaneeraus. Tämä on harvoja kohteita Paimiossa missä nämä merkittävimmät saneeraukset on tehty. Asunto-osakeyhtiö Keskuskartano tarjoaa asukkailleen muun muassa saunan, kaapeli-TV:n ja pyörävaraston.

Asunnossa on tilava parveke, josta avautuu näkymät vehreälle pihalle. Keittiö on varustettu kaikilla tarpeellisilla kodinkoneilla, ja olohuoneessa sekä makuuhuoneessa on kauniit laminaattilattiat. Kylpyhuoneessa on pesukoneliitäntä, mikä helpottaa arjen askareita.

Liikenneyhteydet ovat erinomaiset, sillä bussipysäkki ja taksiasema ovat lähellä, ja autolla pääsee sujuvasti liikkumaan. Myös pyöräilyreitit ovat hyvät. Paimion monipuoliset palvelut ovat aivan vieressä, mikä tekee arjesta vaivatonta ja mukavaa.

Tartu tilaisuuteen ja tule tutustumaan tähän kodikkaaseen asuntoon, joka odottaa uusia asukkaita nauttimaan sen tarjoamista mahdollisuuksista.

Esittelyt/Lisätiedot: Jani Nurmi LKV, LVV, KiLAT, Julkinen kaupanvahvistaja 0503489125 jani@ummo.fi Jag betjänar också på svenska I serve also in English

Perustiedot

Sijainti
Pussitie 6 D, 21530 Paimio
Kaupunginosa
Ala-Vista
Kohdenumero
80502663
Kerros
1 / 3
Asuinpinta-ala
57 m²
Tontin pinta-ala
4 183 m²
Kokonaispinta-ala
57 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
2h+k
Huoneita
2
Kunto
Tyydyttävä
Kunnon lisätiedot
Elämisen jälkiä.
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, uuni, liesituuletin ja liesi. Liesi: Valurautaliesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Ulostyönnetty parveke
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, pesukoneliitäntä, pesuallas, peili ja allaskaappi.
Säilytystilat
Häkkivarasto ja kaapistot
Tulevat remontit
2027 Ilmanvaihdon puhdistus ja säätö 2026-2029 Parvekepeltien uusiminen ja sokkelin maalaus
Tehdyt remontit
1979 Kaukolämpöliittyminen. 1984 Vesikattosaneeraus. 2005 Antenniverkon uusiminen. 2007 Lämpökeskuksen, linjaventtiilien ja patteriventtiilien uusinta. 2008 Parvekelasitusten ja parvekeovien uusinta. 2009-2013 Kellarikerroksen käyttövesiputkien pinta-asennus. 2016 Lukitukset uusittu. 2016 Porraskäytävien tuuletusparvekkeiden kunnostus ja ulko-ovien uusiminen. 2019 Ikkunoiden vaihto. 2019 IV-kanavien puhdistus ja ilmamäärien säätö. 2020 Kattokaivojen uusinta. 2020 Asfaltin paikkaus, parkkipaikkojen merkintä. 2021 Katon uusiminen (bitumikate uusittu / Kattava Oy. 2022 Lounea valokuitu taloyhtiösopimuksella 50/20 M. 2022 Ilmanvaihtokoneiden vaihto (2 kpl) KOJA HIFEK ECOn koneilla / M. Hopiavuori Oy. 2023 Katon tarkastus / Kattamisliike Tallqvista Oy. 2023 Pohjaviemärien kuvaus / Kalle Aho. 2023 Parvelelasien huoltokierros /Balkonser oy 2024 Parvekepellityksien huolto/kunnostus 2024 Julkisivujen huoltopesu ja vaurioituneiden tiilien vaihto / Pintaurakointi Nikula 2024 Pesu- ja pukuhuoneiden ja wc:n maalaukset /Maalausliike Marko Oksanen 2024 Vesijohtojen, viemäreiden sukituksen toteutussuunnittelu / Viander Oy 2024 Sähkösaneerauksen toteutussuunnittelu / Sähkösuunnittelu Kitula 2025 Sähkösaneeraus 2025 Viemäreiden sukitussaneeraus 2025 Käyttövesisaneeraus 2026 Kylpyhuoneiden kosteuskartoitukset 2026 Palovaroittimet taloyhtiön kunnossapitovastuulle

Velaton hinta
89 000 €
Myyntihinta
67 929,43 €
Neliöhinta
1 561,40 € / m²
Velkaosuus
21 070,57 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
213,75 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
213,75 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: Yhtiössä 1 autotalli, 10 autokatospaikkaa, 30 sähköpistoke paikkaa vuokrattavissa ja 10 vieraspaikkaa.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto-osakeyhtiö Keskuskartano
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiöön kuuluu: Valokuitu. Taloyhtiön kiinnitykset: 1 120 000 €.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1969
Huoneistojen lukumäärä
42
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1969
Kerroksia
3
Energialuokka
D2018
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto
Tontin koko
4 183 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Salon Asuinpalvelut Oy, Johanna Ylianttila, johanna@salonasuinpalvelut.fi, 0442400895
Kaavoitustiedot
Paimion kaupunki.
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, sujuvat yhteydet omalla autolla, taksitolppa lähellä, hyvät pyöräilytiet, hyvä kulkuyhteys ja kaupunkiliikenneyhteys

Yhteiset tilat
Kaapeli-tv, kellarikomero ja pyörävarasto
Keittiön lattia
Laminaatti
Keittiön seinä
Maali ja tapetti
Makuuhuoneen lattia
Laminaatti