96 000 €65 m²

Myllykuja 2 A, Riihikoski, Pöytyä2h+k+s

Velaton hinta
96 000 €
Hoitovastike
292,50 € / kk
Asuinpinta-ala
65 m²
Huoneita
2
Kerros
1 / 1
Rakennusvuosi
2014
Rakennuksen tyyppi
Luhtitalo
Kaupunginosa
Riihikoski
Kaupunki
Pöytyä

Tämä valoisa ja tilava luhtitaloasunto sijaitsee Pöytyän Riihikosken keskustassa, tarjoten erinomaiset puitteet mukavaan asumiseen. Vuonna 2014 valmistuneen asunnon kunto on erinomainen, ja sen 65 neliötä tarjoavat tilaa monenlaisiin tarpeisiin.

Asunto Oy Riihikosken Keskuspuisto -yhtiössä sijaitseva koti on täydellinen valinta sinulle, joka arvostat omaa rauhaa ja modernia asumista. Asunnossa on oma sauna, joka tarjoaa rentouttavia hetkiä kiireisen arjen keskellä.

Asunnon sijainti on mitä mainioin – kauppa on vain lyhyen kävelymatkan päässä. Hyvät liikenneyhteydet ja alueen palvelut tekevät arjesta sujuvaa.

Tartu tilaisuuteen ja tule tutustumaan tähän upeaan luhtitaloasuntoon, joka odottaa uusia asukkaitaan!

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Myllykuja 2 A, 21870 Pöytyä
Kaupunginosa
Riihikoski
Kohdenumero
80500475
Kerros
1 / 1
Asuinpinta-ala
65 m²
Tontin pinta-ala
2 278 m²
Kokonaispinta-ala
65 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
2h+k+s
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappi, erillinen pakastin, uuni, liesi, liesituuletin ja astianpesukone. Liesi: Sähköhella. Työtason materiaali: Laminaatti.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: Suihku, pesukoneliitäntä, lattialämmitys ja peilikaappi. Erillisten WC:n lukumäärä: 1. Erillisen WC:n varusteet: WC-istuin, lattialämmitys, pesuallas, peilikaappi ja bidee-suihku.
Säilytystilat
Kylmä ulkovarasto, kaapistot ja seinäkaapit
Tulevat remontit
2030 silikonisaumojen tarkistus ja korjaus/uusiminen, puuosien huoltomaalaus
Tehdyt remontit
2015 ylätasanteen lasitus, 2016 lämmityksen tasapainoitus ja säätö 2022 latausvalmiudet katospaikat 7 ja 8 2025 ilmanvaihdon puhdistus ja säätö
Palvelut
Kauppa 350m
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Pöytyä

Hinta

Velaton hinta
96 000 €
Myyntihinta
47 567,21 €
Neliöhinta
1 476,92 € / m²
Velkaosuus
48 432,79 €

Vastikkeet

Hoitovastike
292,50 € / kk
Pääomavastike
682,50 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
975 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Riihikosken Keskuspuisto Pöytyä
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 1 000 000 €.
Rakennuksen tyyppi
Luhtitalo
Rakennusvuosi
2014
Huoneistojen lukumäärä
8
Kerroksia
1
Energialuokka
B2018
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Antenni
Tontin koko
2 278 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Helenta, Päivi Virtanen, paivi.virtanen@helenta.fi, 0505856775