28 000 €56 m²

Ollilantie 6 A, Kyrö, Pöytyä2h, k, kph, parveke

Velaton hinta
28 000 €
Hoitovastike
229,60 € / kk
Asuinpinta-ala
56 m²
Huoneita
2
Kerros
3 / 3
Rakennusvuosi
1972
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kyrö
Kaupunki
Pöytyä

Myydään valoisa, ylimmän kerroksen kaksio remontoidulla kylpyhuoneella Kyrön keskustasta. Yhtiössä on uusittu mm. käyttövesiputket 2016. Asunto myydään vuokrattuna.

Lisätiedot ja yhteydenotot: Ville Kemppainen p. 0440 311 093 ville.kemppainen@remax.fi

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Ollilantie 6 A, 21800 Pöytyä
Kaupunginosa
Kyrö
Kohdenumero
80497070
Kerros
3 / 3
Asuinpinta-ala
56 m²
Tontin pinta-ala
2 500 m²
Kokonaispinta-ala
56 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
2h, k, kph, parveke
Huoneita
2
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan. Kohde myydään vuokrattuna.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappi, erillinen pakastin, uuni ja liesi. Liesi: Keraaminen liesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Sisäänvedetty parveke. Parvekkeen suunta: Etelä.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, peilikaappi, pesuallas, allaskaappi, bidee-suihku ja suihkuseinä.
Tulevat remontit
Kunnossapitotarve seuraavien 5 vuoden aikana: Päätetyt: 2026 Ulkoseinien maalaus 2026 Parvekkeiden peruskunnostus 2026 Ilmastoinnin nuohous- ja säätötyö Suunnitellut: Autotallin purkaminen sekä lämmitystolppa paikkojen lisäys, Roska-astioiden uudelleen sijoitus, Loppujen ikkunoiden vaihto,
Tehdyt remontit
2005 Salaojien ja sadevesijärjestelmän uusiminen 2011 Patteritermostaattien uusinta 2013 Kaukolämpö 2015 Käyttövesiputkien uusiminen 2016 Pesuhuoneiden saneeraus 2016 Käytävien valaistuksen uusinta 2017 Porraskäytävän maalaus 2018 As.2 palovahingon korjaus 2018 Lukituksen uusinta 2025 Palovaroittimet 10 vuoden paristoilla asennettu huoneistoihin
Kiinteistötunnus
636-439-0001-0143
Postitoimipaikka
Pöytyä

Hinta

Velaton hinta
28 000 €
Myyntihinta
17 113,33 €
Neliöhinta
500 € / m²
Velkaosuus
10 886,67 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla 30 päivän lunastusoikeus.

Vastikkeet

Hoitovastike
229,60 € / kk
Pääomavastike
184,80 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
414,40 € / kk

Muut maksut

Saunan kustannukset
5,00 € kertamaksu
Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: Vesimaksu kulutuksen mukaan: Kylmävesilaskutus 3,72 €/m3 Lämminvesilaskutus 8,94 €/m3
Autopaikan kustannukset
7 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Kyrön Lehtolanpuisto
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 600 000 €.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1972
Huoneistojen lukumäärä
18
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1972
Kerroksia
3
Energialuokka
Energialuokka: D2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 26.05.2028
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
2 500 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Isännöinti Oy Tikakoski, Kimmo Tikakoski, kimmo.tikakoski@tikakoski.com, 0400 741 556

Yhteiset tilat
Kaapeli-tv, kuivaushuone, urheiluvälinevarasto, jäähdytetty kellari, pesutupa ja lämmin kellari