36 000 €83 m²

Jukolantie 8 A, Kyrö, Pöytyäoh+2mh+k+wc+ph+s+2vh

Velaton hinta
36 000 €
Hoitovastike
415 € / kk
Asuinpinta-ala
83 m²
Huoneita
3
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1976
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Kyrö
Kaupunki
Pöytyä

Heti vapaa perheasunto kävelymatkan päässä koulusta. Yhtiössä on putkiremontti tehty. Asunto kaipaa kauttaaltaan hiukan päivitystä.

Pohjakuva lisätään myöhemmin.

Tiedustelut: 040 7799 504 Kaleva. Tavoittaa puhelimella joka päivä klo 8-20. www.huoneistomarkkinat.com Suunnitteletko asuntosi vaihtoa? Ota minuun yhteyttä.

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Jukolantie 8 A, 21800 Pöytyä
Kaupunginosa
Kyrö
Kohdenumero
80357789
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
83 m²
Tontin pinta-ala
6 870 m²
Kokonaispinta-ala
83 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
oh+2mh+k+wc+ph+s+2vh
Huoneita
3
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Kaapistot , sähköliesi, liesituuletin, jää-/pakastekaappi. Keittiön lattiapinta on muovimattoa ja seinäpinnat on maalattu
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: Pesuhuone on kokonaan laatoitettu. Lattialämmitys ja pesukoneliitäntä. Erillisten WC:n lukumäärä: 1. Erillisen WC:n kuvaus: wc on kokonaan laatoitettu.
Tehdyt remontit
2010 Putkiremontti. Asennettu huoneistokohtaiset mittarit, Kattoremontti. 2010 Ph Vesieristys ja lattialämmitys asunnot 1, 2, 3, 4, 5. 2013 Siirrytty kaukolämpöön 2013 Lukitukset ja etuovet uusittu 2013 Rännivedet ohjattu ojaan 2013 Parkkialue laajennettu 2014 Ikkunat maalattu 2015 Päätylaudoitus uusittu, oikea puoli 2017 Autotallin kulman korjaus 2022 Ikkunaremontti
Kiinteistötunnus
636-439-4-394
Postitoimipaikka
Pöytyä

Hinta

Velaton hinta
36 000 €
Myyntihinta
26 576,64 €
Neliöhinta
433,73 € / m²
Velkaosuus
9 423,36 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
415 € / kk
Pääomavastike
126,24 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
541,24 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa Lisätietoja maksuista: Kylmä vesi 4,15 €/m³ Lämmin vesi 9,66 €/m³ Hallituksella on oikeus periä kaksi ylimääräistä vastiketta normaalin hoitovastikkeen lisäksi, jos jossakin kuussa taloyhtiön varat eivät riitä

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto-osakeyhtiö Laurinkuja
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön lisätiedot: Yhtiössä on päätetty jatkaa yhden huoneiston haltuun ottoa maksamattomien vastikkeiden takia. Taloyhtiön kiinnitykset: 200 000 €.
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1976
Huoneistojen lukumäärä
7
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1976
Kerroksia
1
Energialuokka
Energialuokka: E2013, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 09.10.2027
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen poisto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Antenni
Tontin koko
6 870 m²
Kiinteistönhoito
Asukkaat
Isännöinti
Kirjanpitotoimisto: Talotili Oy, Hallituksen pj. Salli Seppälä, info@talotilioy.fi, 0207 488 359

Pysäköintitilan kuvaus
Taloyhtiön autopaikat: Piha-alueella on pysäköintipaikkoja