48 000 €33 m²

Valtatie 48, Tuira, Oulu1h,k,kh,las.parv

Velaton hinta
48 000 €
Hoitovastike
127,60 € / kk
Asuinpinta-ala
33 m²
Huoneita
1
Kerros
3 / 7
Rakennusvuosi
1978
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Tuira
Kaupunki
Oulu

Valoisa yksiö Tuirassa lasitetulla parvekkeella

Tämä 33-neliöinen yksiö sijaitsee Tuirassa, jossa palvelut ja hyvät yhteydet ovat lähellä. Kolmannen kerroksen koti tarjoaa viihtyisän tukikohdan kaupungin laidalta.

Asunnon pohjaratkaisu on käytännöllinen ja avara. Huoneisto peruskuntoinen, lattiassa muovimatto ja seinät vaalein maalipinnoin.

Taloyhtiö on hyvin hoidettu ja huomioi asukkaidensa tarpeet. Käytettävissäsi ovat taloyhtiön yhteiset tilat, mm. kerhohuone, pesulaosasto, saunaosasto sekä urheiluvälinevarasto.

Yhtiötä remontoitu kattavasti. Taloyhtiössä on juuri valmistunut mittava talotekniikkasaneeraus. Saneerauksessa uusittu pystyviemärit ja vesijohdot perinteisin menetelmin. Lisäksi yhtiön muiden tilojen pintoja kunnostettiin.

Asunto heti vapaa!

Myyntiä hoitaa: Juho Kortesoja 0401380077 juho.kortesoja@kiinteistotahkola.fi

Perustiedot

Sijainti
Valtatie 48, 90500 Oulu
Kaupunginosa
Tuira
Kohdenumero
51625886
Kerros
3 / 7
Asuinpinta-ala
33 m²
Tontin pinta-ala
3 693 m²
Kokonaispinta-ala
33 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Yhtiöjärjestyksen mukainen, Isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
1h,k,kh,las.parv
Huoneita
1
Tehdyt remontit
2003 Kylpyhuoneen lattiakaivojen uusiminen 2004 Molok-jäteasema (yhteinen As Oy Siikavalkaman kanssa) 2006 Pihan asfaltoinnin korjaus 2007 Ikkunoiden ja ovien maalaus/huoltokorjaus 2010 Kylmäkellarin kone uusittu, Kylmäkellarin kone uusittu toisen kerran 2019 2012 Parvekkeiden kuntokartoitus 2013 Parvekkeiden huoltomaalaus, tonttiaidan teräsosien pinnoitus ja maalaus 2014 Hissin huoltokorjaus (koneisto, vetopyörä, konepukki ja köydet) 2015 Rakennuspohjan kuivatusurakka sisältäen mm. salaojat, maanpinnan muotoilut, pihakäytävän asfaltointi 2016 Maantasokerrosten lautasventtiilien vaihto 2018 Tontin pyörätien suuntaisen naruaidan uusinta 2018 Vesikaton välttämättömät korjaustyöt 2019 Kellaritilojen kunnostus (sis. VSS-tilojen kunnostuksen) 2019 IV-kanavien nuohous ja säätö 2020 Märkätilojen kunnon tarkistus ja mittaukset 2021 Ulko-ovien uusinta + ulko-ovien avauskojeet 2021 Pyörävaraston oven uusinta 2022 Hissin uusinta 2022 Piha-alueen korjaustyöt (tehty samalla kertaa Asunto Oy Oulun Siikavalkaman piharemontin kanssa) 2022-2023 Talotekniikan peruskorjauksen hankesuunnitelma 2024 Talotekniikan peruskorjauksen suunnittelutyö 2026 Talotekniikka-remontti 2025 - 2026
Tietoliikennepalvelut
Taloyhtiölaajakaista, Kiinteä laajakaistasaatavuus, Laajakaista Telia 50M Palveluntarjoaja: Telia Ilmoitettu nopeus: 50M Yhteystapa: Laajakaista

Hinta

Velaton hinta
48 000 €
Myyntihinta
48 000 €
Neliöhinta
1 454,55 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
127,60 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
127,60 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Perusmaksu. 20 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Asuinhuoneistovastike: 125,40€/kk Mediavastike: 2,20€/kk

Rakennusvuosi
1978
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1978
Kerroksia
7
Rakennusmateriaali
Pääasiallinen rakennusmateriaali: Betoni. Pääasiallinen rakennusaine: Teräsbetoni
Kattomateriaali
Bitumikate
Kattotyyppi
Tasakatto
Energialuokka
F2018
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen poisto
Tontin koko
3 693 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö. Kotikatu Oulu Oy
Isännöinti
Isännöintitoimisto Oiva Isännöinti Tuira Oy Hallituskatu 26 A 90100 OULU Esakalle Vänttilä 0107556707
Kaavoitustiedot
Asemakaava
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Lämmitystapa: Kaukolämpö. Lämmönjakotapa: Vesikiertoinen patterilämmitys
Tontin vuokra päättyy
31.12.2045
Tontin vuokra
6176.01 € / vuosi

Pysäköintitilan kuvaus
Autopaikat 30 pihapaikkaa. Autopaikkojen jako isännöitsijän kautta.