129 000 €41 m²

Betonimiehenkatu 15 A, Alppila, Oulu2h+KK+S

Velaton hinta
129 000 €
Hoitovastike
184,50 € / kk
Asuinpinta-ala
41 m²
Huoneita
2
Kerros
3 / 4
Rakennusvuosi
2015
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Alppila
Kaupunki
Oulu

Myydään Oulun Alppilasta 3.krs 2h+kk+s+lasitettuparveke asuinpinta-ala 41 m2. Taloyhtiö sijaitsee todella sujuvien kulkuyhteyksien päässä. Sijainti yliopiston, Teknologiakylän ja Oulun keskustan välillä on mainio. Peruspalvelut on kävelyetäisyydellä. Liikkuminen on helppoa tapahtuipa se polkupyörällä, omalla tai linja-autolla. Huoneistossa on länsiparveke joka on lasitettu. Mahdollisuus ostaa myös autokatospaikka AK 34 vhp. 6500 euroa. Lisätiedot ja esittelyt Jukka Ruskola 040 8459581.

Perustiedot

Sijainti
Betonimiehenkatu 15 A, 90530 Oulu
Kaupunginosa
Alppila
Kohdenumero
21550553
Kerros
3 / 4
Asuinpinta-ala
41 m²
Tontin pinta-ala
5 477 m²
Kokonaispinta-ala
41 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h+KK+S
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Liesi: keraaminen. Työtasot: laminaatti. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: liesituuletin, astianpesukone.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: lasitettu. Suunta: länsi
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: suihkuseinä, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, wc-istuin, suihku.
Säilytystilat
vaatehuone, kellarikomero
Tulevat remontit
PTS suunnitelman mukiset huoltotoimet. Suuria korjaustoimia ei ole odotettavissa.
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: Tilikauden merkittävimmät korjaukset olivat: Parvekkeiden tippapeltien ja yläosien saumaukset, sulanapitokaapelin asennus etupihan parvekkeiden kattoon, ränneihin ja syöksytorviin, IV-koneiden laakerointeja 19 kpl.

Velaton hinta
129 000 €
Myyntihinta
75 400 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
3 146,34 € / m²
Velkaosuus
53 600 €

Vastikkeet

Hoitovastike
184,50 € / kk
Pääomavastike
519,60 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
704,10 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
15 € / kk

Rakennusvuosi
2015
Huoneistojen lukumäärä
55
Kerroksia
4
Energialuokka
B2018
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
5 477 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö. Kiinteistönhoidon lisätiedot: Kotikatu
Isännöinti
Isännöintitoimisto Oiva Isännöinti Tuira Oy Hallituskatu 26 A 90100 Oulu Isännöitsijä Mika Mutanen (08) 415 411 86
Kaavatilanne
Asemakaava
Lämmitys
Kaukolämpö
Tontin vuokra päättyy
01.01.2074
Tontin vuokra
22597 EUR/v.

Pysäköintitilan kuvaus
sähköpistokkeita: 38.
Yhteiset tilat
kellarikomero, urheiluvälinevarasto, väestönsuoja, kaapeli-tv.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: parketti. Pesutiloissa: laatta. Olohuoneessa: parketti. Makuuhuoneessa: parketti. Saunassa: laatta. Seinät: Keittiössä: maalattu. Pesutiloissa: kaakeli. Olohuoneessa: maalattu. Makuuhuoneessa: maalattu. Saunassa: puu.