69 000 €64 m²

Marjatie 17 A, Oulunsalo, Oulu2h, k, s

Velaton hinta
69 000 €
Hoitovastike
211,20 € / kk
Asuinpinta-ala
64 m²
Huoneita
2
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1979
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Oulunsalo
Kaupunki
Oulu

Valoisa rivitalokoti rauhallisessa Oulunsalossa!

Etsitkö kotia, jossa luonnonrauha ja sujuva arki kohtaavat? Oulunsalon Marjatiellä sinua odottaa huolella pidetty ja valoisa 64 m² rivitalokaksio, joka sopii täydellisesti niin ensiasunnoksi kuin leppoisaan elämänmenoon.

Tämän kodin parhaat puolet: - Avara ja valoisa olohuone: Kodin sydän, josta on suora yhteys omalle suojaisalle terassille – täydellinen paikka kesäpäivien viettoon. - Toimiva pohjaratkaisu: Hyvänkokoinen makuuhuone kattavilla säilytystiloilla sekä keittiö, jossa kaikki tarvittava on käden ulottuvilla. - Oma sauna: Arjen luksusta, jossa rentoutua pitkän päivän päätteeksi. - Huoleton taloyhtiö: As Oy Marjatie on esimerkillisesti hoidettu yhtiö, jossa useampi remontti on tehty ajallaan ja tulevaisuus on tarkasti suunniteltu.

Sijainti, joka tekee arjesta helppoa: Oulunsalo on tunnettu upeista ulkoilumaastoistaan – täällä lenkkipolut ja pyörätiet alkavat melkein kotiovelta. Liikkuminen on vaivatonta: lähin bussipysäkki on vain kivenheiton päässä, ja autolla hurautat Oulun keskustaan tai lentokentälle hetkessä. Autopaikka kuuluu asunnolle.

Tämä koti tarjoaa huoletonta asumista ja viihtyisän ympäristön. Tule paikan päälle ihastumaan ja tee tästä oma kotisi!

Ota yhteyttä ja varaa oma esittelyaikasi!

Tästä kohteesta tarjouksen tekeminen sähköisesti on helpointa alla olevan osoitteen kautta: https://aurealkv.fi/ostotarjous-osake/

Myynti- ja lisätiedot: Robert Eklund Aurea Kodit Oy 0456393226 robert.eklund@aurealkv.fi

Perustiedot

Sijainti
Marjatie 17 A, 90460 Oulu
Kaupunginosa
Oulunsalo
Kohdenumero
80506087
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
64 m²
Tontin pinta-ala
8 000 m²
Kokonaispinta-ala
64 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
2h, k, s
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, uuni, liesi, liesituuletin ja astianpesukone. Liesi: Sähkö. Työtason materiaali: Laminaatti. Hyvänkokoinen keittiö, jossa runsaasti kaappitilaa. Jääkaappi uusittu v. 2018.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, pesukoneliitäntä, peilikaappi, pesuallas, allaskaappi, bidee-suihku ja lattialämmitys.
Säilytystilat
Kylmä ulkovarasto, kaapistot ja vaatehuone
Tulevat remontit
v. 2026 Ikkunoiden ja ovien tiivistykset. v. 2026 Vesikaton vuositarkastus. Vesikaton tarkastuksen korjaamisia. v. 2026 Osakaslähtöisen kylpyhuoneremontin kustannukset. v. 2026 Käyttövesi putkien ja lämpöjohtojen uusimisen sekä sähkösaneerauksen projektinjohto. v. 2027 Rakennusten sisäpuolisten käyttövesi putkien uusiminen sekä sähkösaneeraus. v. 2027 Osakaslähtöisen kylpyhuoneremontin kustannukset. v. 2028 Lämmönjakokeskuksen uusiminen. v. 2028 Vesikaton tarkastuksen korjaamisia. v. 2028 Vesikaton vuositarkastus. v. 2029 Osakaslähtöisen kylpyhuoneremontin kustannukset. v. 2030 Kuntoarvion päivitys. v. 2030 Vesikaton vuositarkastus. Vesikaton tarkastuksen korjaamisia. v. 2030 Piha-alueen muotoilu ja salaojitus, rakennekerrosten ja asfaltoinnin uusiminen.
Tehdyt remontit
2025 Asunnon 10 edustalla olevan jätevesiviemärin sukitus 2025 IV-kanavien puhdistus 2025 Käyttövesiputki remontin suunnittelu 2024 Sulku- ja säätöventtiilien uusimiset, lämmityksen vesivirtojen mittaus 2024 Palovaroittien uusiminen 2022 Huoneistoissa on tehty tiivistyskorjauksia ylä- ja alapohjiin huoneistoissa sekä lisätty huoneistoihin korvausilmaventtiileitä tuuletusluukkuihin korvausilman hallitusti ohjaamiseksi huoneistoihin. 2021 Lämpökamerakuvauksia huoneistoissa 2021 Taloyhtiö on liitetty valokuituverkkoon 2021 Ikkunoiden ja varaston ovien huoltomaalauksia talkoilla 2019 Kaukolämpöpumppu uusittu sekä varapumppu hankittu 2019 Lämmitystolpat uusittu 2018 Varastojen huoltomaalaus 2016 Vesikate uusittu 2015 IV-järjestelmän puhdistus 2011 Julkisivujen sandwich elementtien elementtisaumat uusittu 2010 Jätekatos rakennettu 2006 Öljylämmitys muutettu kaukolämpöön 1995 Lämpökanaalit uusittu
Kiinteistötunnus
564-430-4-191
Postitoimipaikka
Oulu

Hinta

Velaton hinta
69 000 €
Myyntihinta
69 000 €
Neliöhinta
1 078,13 € / m²
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
211,20 € / kk
Korjausvastike
96 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
307,20 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 24 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa
Autopaikan kustannukset
13 € / kk

Rakennusvuosi
1979
Huoneistojen lukumäärä
20
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1979
Kerroksia
1
Energialuokka
Energialuokka: C2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 07.11.2033
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Painovoimainen ilmanvaihto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Antenni
Tontin koko
8 000 m²
Kiinteistönhoito
Asukkaat
Isännöinti
OIT Isännöinti Oy, Klaus Puolitaival, klaus.puolitaival@oit.fi, 08 4152 5000
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Hyvät pyöräilytiet, sujuvat yhteydet omalla autolla ja bussipysäkki lähellä

Pysäköintitilan kuvaus
Taloyhtiön autopaikat: 1 autopaikka kuuluu asunnolle vuokrattavaksi.
Lisätietoja makuuhuoneen varusteista
Asunnossa 1 hyvänkokoinen makuuhuone. Huoneessa hyvin kaappitilaa.