21 924 €72 m²

Peltolankaari 3, Peltola, Oulu3H+K+S

Velaton hinta
21 924 €
Asuinpinta-ala
72 m²
Huoneita
3
Kerros
4 / 7
Rakennusvuosi
1998
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Peltola
Kaupunki
Oulu

Toimivapohjainen ja valoisa koti, jossa keittiö ja olohuone muodostavat viihtyisän oleskelutilan. Kaksi tilavaa makuuhuonetta, parveke sekä hyvin suunnitellut säilytystilat tekevät arjesta sujuvaa ja miellyttävää. Asunto vapautuu 1.6.

7-kerroksinen hissillinen asuinkerrostalo. Asuntojen koot vaihtelevat saunallisista yksiöistä kaksioihin ja kolmioihin. Parvekkeet mukavasti omassa rauhassaan.

Peltolan kaupunginosa sijaitsee parin kilometrin etäisyydellä Oulun ydinkeskustasta Kajaanintien varressa, rauhallisella alueella. Marketit, koulu ja keskussairaala on lähellä. Kävelymatkan päässä Oulun joen rannalla uimaranta. Hyvät kulkuyhteydet eri liikennevälineillä, helppo kulku myös moottoritielle.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Sijainti
Peltolankaari 3, 90230 Oulu
Kaupunginosa
Peltola
Kerros
4 / 7
Asuinpinta-ala
72 m²
Huoneiston kokoonpano
3H+K+S
Huoneita
3

Velaton hinta
21 924 €
Myyntihinta
21 924 €
Neliöhinta
304,50 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
13 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 12180,00 €, Indeksikorotus: 9744,00 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 21924,00 €.
Käyttövastike
917,95 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Peltolankaari 3
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1998
Rakennusvuoden lisätiedot
1998
Kerroksia
7