26 491 €81 m²

Uusikatu 43, Paasikortteli, Oulu3H+K+S

Velaton hinta
26 491 €
Asuinpinta-ala
81 m²
Huoneita
3
Kerros
3 / 6
Rakennusvuosi
1995
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Paasikortteli
Kaupunki
Oulu

Tilava, remontoitu 3. kerroksen kolmio hyvällä paikalla. Eteisessä erillinen wc, kylpyhuone + sauna sekä erillinen kodinhoitohuone. Toisen makuuhuoneen yhteydessä vaatehuone ja muutenkin kaappitilaa on reilusti.

Tilava parveke sisäpihalle päin.

Oulun Kaupungin eteläosassa, Heinäpään Paasikorttelissa sijaitseva 6-kerroksinen hissillinen asuinkerrostalo. Kaikki keskustan alueen palvelut on kävelymatkan päässä. Suojainen ja viihtyisä sisäpiha jossa lapsille on turvallinen leikkialue. Mahdollisuus vuokrata autolle paikka parkkihallista.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Sijainti
Uusikatu 43, 90120 Oulu
Kaupunginosa
Paasikortteli
Kerros
3 / 6
Asuinpinta-ala
81 m²
Huoneiston kokoonpano
3H+K+S
Huoneita
3

Velaton hinta
26 491,11 €
Myyntihinta
26 491,11 €
Neliöhinta
327,05 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
26,78 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 14131,32 €, Indeksikorotus: 12359,79 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 26491,11 €.
Käyttövastike
973,85 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Uusikatu 43
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1995
Rakennusvuoden lisätiedot
1995
Kerroksia
6