142 000 €41 m²

Lekatie 15 D, Karjasilta, Oulu2h,k,kph,lasitettu terassi

Velaton hinta
142 000 €
Hoitovastike
147,60 € / kk
Asuinpinta-ala
41 m²
Huoneita
2
Kerros
1 / 7
Rakennusvuosi
2022
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Karjasilta
Kaupunki
Oulu

Tervetuloa Karjasillalle!

Tervetuloa tutustumaan tähän valoisaan ja moderniin ensimmäisen kerroksen kaksioon suositulla Karjasillan alueella! Vuonna 2022 valmistuneessa taloyhtiössä sijaitseva asunto tarjoaa huoletonta ja nykyaikaista asumista.

Asunnon selkeä pohjaratkaisu ja suuret ikkunat tuovat runsaasti luonnonvaloa kaikkiin tiloihin. Olohuoneesta on käynti viihtyisälle lasitetulle parvekkeelle, joka toimii lisähuoneena pitkälle syksyyn. Tyylikäs keittiö ja toimivat säilytysratkaisut tekevät arjesta sujuvaa.

Huoneistossa on käytössä moderni Rollock älyavain, joka mahdollistaa ovien avaamisen kätevästi älypuhelimella ilman perinteisiä avaimia. Järjestelmä lisää arjen sujuvuutta ja turvallisuutta, ja kulkuoikeuksia on helppo hallita tarpeen mukaan.

Asunto Oy Oulun Kapiteeli on juuri niin moderni taloyhtiö, kuin rakennusvuodesta voi olettaa. Lämmitysmuotona on kaukolämpö, miellyttävällä vesikiertoisella lattialämmityksellä ja ilmanvaihto hoituu koneellisesti. Näin uudessa yhtiössä suurista remonteista ei tarvitse huolehtia vuosi kymmeniin.

Sijainti on erinomainen: lähellä ovat kaikki arjen palvelut, ja Oulun keskustaan on matkaa vain noin 2 kilometriä. Alue tarjoaa myös hyvät liikenneyhteydet sekä viihtyisät ulkoilumaastot.

Tämä koti sopii loistavasti niin ensiasunnon ostajalle, pariskunnalle kuin sijoittajallekin – tervetuloa ihastumaan tähän kotiin!

Soita ja varaa itsellesi yksityisnäyttöaika! Margareeta Haapajoki 044 902 5790 margareeta.haapajoki@roof.fi.

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Lekatie 15 D, 90140 Oulu
Kaupunginosa
Karjasilta
Kohdenumero
80501707
Kerros
1 / 7
Asuinpinta-ala
41 m²
Tontin pinta-ala
616 m²
Kokonaispinta-ala
41 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
2h,k,kph,lasitettu terassi
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
2kk kaupan teosta.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, uuni, liesi, liesituuletin, mikroaaltouuni ja astianpesukone. Liesi: Induktioliesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, pesukoneliitäntä, peilikaappi, pesuallas, allaskaappi, lattialämmitys ja bidee-suihku.
Säilytystilat
Lämmin ulkovarasto, häkkivarasto ja kaapistot
Tehdyt remontit
Valmistumisen jälkeen on suoritettu normaaleja huolto- ja korjaustoimenpiteitä.
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Vuokrattu
Ei
Palvelut
Höyhtyän ostoskeskus 240m, kuntosali 300m

Velaton hinta
142 000 €
Myyntihinta
142 000 €
Neliöhinta
3 463,41 € / m²
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
147,60 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
147,60 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 20 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa Lisätietoja maksuista: Tontinvuokravastike 112,75€/kk, mediavastike 1,60€/kk. 1.7.2026 alkaen: hoitovastike 139,4€/kk, tontinvuokravastike 98,4€/kk.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto oy Oulun Kapiteeli
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiöön kuuluu: Taloyhtiön välittömään hallintaan jäävät kellarikerroksessa sijaitsevat ulkoiluvälinevarastot, tekninen tila sekä LVV. Lisäksi yhtiön välittömään hallintaan jää Kiinteistö Oy Oulun Ahjo-Parkissa sijaitseva LE-AP4 paikka. Yhtiön VSS tilat sijaitsevat kellarikerroksessa. Yhtiön tiloissa sijaitsevien VSS tilojen käyttöoikeus on osoitettu myös Asunto Oy Oulun Antiikvan asukkaille. Oikeus em. väestösuojatilojen käyttöön suojelutarkoituksessa on voimassa vain silloin, kun väestönsuojeluviranomainen on määrännyt tilat väestönsuojelua palvelevaan käyttöön.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2022
Huoneistojen lukumäärä
97
Kerroksia
7
Hissi
Kyllä
Rakennusmateriaali
Betoni
Kattomateriaali
Kumibitumi
Energialuokka
Energialuokka: B2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 22.06.2032