369 000 €82,5 m²

Visseli 13 A, Pateniemenranta, Oulu3h+k+s

Velaton hinta
369 000 €
Hoitovastike
313,50 € / kk
Asuinpinta-ala
82,5 m²
Huoneita
3
Kerros
3 / 5
Rakennusvuosi
2021
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Pateniemenranta
Kaupunki
Oulu

Visseli 13 A 13 – Merellistä ylellisyyttä parhaimmillaan Pateniemenrannassa

Harvoin tarjolla – poikkeuksellisen hienostunut koti Oulun arvostetulla Pateniemenrannan alueella, jossa esteettömät, henkeäsalpaavat merimaisemat avautuvat kodin ikkunoista kuin elävä taideteos. Tämä korkeatasoinen huoneisto tarjoaa ainutlaatuisen yhdistelmän modernia asumismukavuutta, ensiluokkaisia materiaaleja ja merellisen elämäntyylin ylellisyyttä.

Tilava ja elegantti kolmio on suunniteltu tinkimättömällä laatunäkemyksellä. Jokainen yksityiskohta huokuu viimeisteltyä laatua – kivitasoinen design-keittiö, koko asunnon kattava vesikiertoinen lattialämmitys sekä integroitu viilentävä ilmalämpöpumppu tuovat asumiseen huomaamatonta luksusta ja täydellistä mukavuutta vuoden ympäri.

Tämän kodin harvinaista arvoa korostavat poikkeukselliset lisäedut: oma autotalli, autokatospaikka sekä oma venepaikka jopa 8-metriselle veneelle – mahdollisuus lähteä vesille suoraan oman kodin läheisyydestä on ylellisyyttä, jota vain harva voi tarjota.

Tämä ei ole vain asunto – tämä on elämäntapa. Rauhaa, avaruutta, laatua ja merellinen horisontti omana maisemana joka päivä.

Visseli 13 A 13 – koti heille, jotka arvostavat tinkimätöntä laatua ja ainutlaatuista sijaintia. Yhteydenotot kimmo@lotvonen.fi Tervetuloa ihastumaan!

Perustiedot

Sijainti
Visseli 13 A, 90800 Oulu
Kaupunginosa
Pateniemenranta
Kohdenumero
20054326
Kerros
3 / 5
Asuinpinta-ala
82,5 m²
Tontin pinta-ala
9 380 m²
Kokonaispinta-ala
82,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h+k+s
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
heti
Keittiön varusteet
Työtasot: kivi. Kaapistot, integroitu jääkaappi, integroitu pakastin, integroitu apk, välitilassa lasi, induktio liesi, kiertoilmauuni uuni, liesituuletin hormiin, integroitu mikroaaltouuni, ledit välitilassa, kivitasot(Ylämaan graniittia).
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: lasitettu. Suunta: lounas
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: Suihku, suihkuseinä, kiinteät valaisimet, lattialämmitys, pyykinpesukone liitäntä, pyykinpesukone, kuivausrumpu, valaistu peili, allaskaapisto.

Master bedroomin yhteydessä olevassa kylpyhuoneessa:
Suihku, suihkuseinä, kiinteät valaisimet, lattialämmitys, wc-pytty, bidee suihku . Erillisen WC:n kuvaus: WC-pytty, lavuaari, valaistu peili, allaskaapisto, bidee suihku.
Näkymät
Todella upeat ja esteettömät merimaisemat.
Tulevat remontit
2029 IV-kanavien puhdistus. 2031 Kiinteistön 10v-tarkastus.
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: 2023 1-vuotistarkastus, kylpyhuoneiden kaatojen tarkastus.
Rannan omistus
Ei rantaa
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
Kuvaus: Lumilauteet, Harvian pilarikiuas, lasiseinä. sähkökiuas
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Palvelut: Sale Herukka 1,9km.
Lidl Pateniemi 1,7km.
S-Market Pateniemi 1,8km. Koulut: Peruskoulut:

Pateniemen Koulu, Yläaste 1,3km
Pateniemen Koulu, Ala-aste 1,7km. Päiväkoti: Herukan Päiväkoti 1,8km
Palokan Päiväkoti 1,8km.
Riekonmarjan Päiväkoti 2,8km
Kohde on
Osakehuoneisto
Tietoliikennepalvelut
laajakaista

Hinta

Velaton hinta
369 000 €
Myyntihinta
369 000 €
Neliöhinta
4 472,73 € / m²
Valinnaisen vuokratontin lunastusosuus
36 000 €

Valinnainen vuokratontti

Onko osuus lunastettu
Ei
Tontin vuokravastike
156,75 € / kk
Vuokratontin lunastusosuus
36 000 €
Kohde sijaitsee valinnaisella vuokratontilla
Osakkaalla on oikeus lunastaa asunto-osakkeisiin kohdistuva tontin osuus taloyhtiölle.

Vastikkeet

Hoitovastike
313,50 € / kk
Tontin vuokravastike
156,75 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
470,25 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
20 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
oma mittari
Muut kustannukset
Muut maksut: Vesimaksu: Vesimaksuennakko 20 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan Autokatospaikka nro 42 hoitovastike 12,70€/kk ja autotallin nro 30 hoitovastike 25,40€/kk. Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa Lisätietoja maksuista: Täyssähköauton latausennakko 50,00€/paikka/kk Hybridiauton latausennakko 20,00€/paikka/kk Autotalleista ja autokatospaikoista ei peritä tontinvuokravastiketta.

Rakennusvuosi
2021
Huoneistojen lukumäärä
31
Kerroksia
5
Energialuokka
B2018 Viimeinen voimassaolopäivä 08.11.2031.
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
9 380 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö. Kiinteistönhoidon lisätiedot: Kotikatu
Isännöinti
OIT Isännöinti, Kalle Metsävainio, kalle.metsavainio@oit.fi
Kaavoitustiedot
Oulun kaupunki
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Linja-auto 300m.
Lämmitys
Kaukolämpö
Tontin vuokra päättyy
29.10.2069
Tontin vuokra
30826.92 EUR/v.
Ei
Kohde sijaitsee valinnaisella vuokratontilla