18 179 €57 m²

Karinkannantie 26 C 31, Pateniemi, Oulu2H+K+S

Velaton hinta
18 179 €
Asuinpinta-ala
57 m²
Huoneita
2
Kerros
2
Rakennusvuosi
1998
Rakennuksen tyyppi
Luhtitalo
Kaupunginosa
Pateniemi
Kaupunki
Oulu

Karinkannantie 26 C 31

ASUNNON KUVAUS:

Suositulla Karinkannan alueella vapatumassa valoisa ja tilava kaksio.

TALOYHTIÖN KUVAUS:

Pateniemen alueella kauniissa merellisessä ympäristössä sijaitseva luhtitaloyhtiö. Kiva puistomainen piha-alue, jossa lapsetkin viihtyvät.

Kaikki asunnot on uudistettu kauttaaltaan 2020 perusparannuksen yhteydessä. Kohteessa lämmitysmuotona maalämpö sekä ilmavesilämpöpumppu.

Asumisoikeusasunnossa asut kohtuuhintaisessa asunnossa ja maksat kuukausittaista käyttövastiketta. Asumisoikeusasunnossa asut kohtuuhintaisessa asunnossa ja maksat kuukausittaista käyttövastiketta. Asumisoikeusasukkaana voit halutessasi remontoida kotiasi ja sinulla on pysyvä asumisturva. Lemmikit ovat tervetulleita Avain Asuntoihin.

Perustiedot

Kaupunginosa
Pateniemi
Kerros
2
Asuinpinta-ala
57 m²
Huoneiston kokoonpano
2H+K+S
Huoneita
2
Vapautuu
03.08.2026
Parveke
Ei
Tehdyt remontit
2020-06-16T00:00:00
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Asumisoikeus
Tietoliikennepalvelut
Taloyhtiölaajakaista DNA/Welho 25/10 Mb/s sis. vastikkeeseen/vuokraan.

Hinta

Velaton hinta
18 179,26 €
Myyntihinta
18 179,26 €
Neliöhinta
318,93 € / m²

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
15.00€/hlö/kk, Vesiennakko
Muut kustannukset
Vakuus: 250.00 ASO maksu: 10041.32 ASO maksu muutostyöt: 0.00 ASO maksu indeksitarkistus: 8137.94 ASO maksu yhteensä: 18179.26
Käyttövastike
537,54 € / kk
Autopaikan kustannukset
17 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Valmistumisaika
1998-03-26
Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Oulun Karinkannantie 26
Rakennuksen tyyppi
Luhtitalo
Rakennusvuosi
1998
Rakennusvuoden lisätiedot
1998
Huoneistojen lukumäärä
42