35 000 €92 m²

Ruiskukkatie 11, Rajakylä, Oulu4h+k+s+p+vh

Velaton hinta
35 000 €
Asuinpinta-ala
92 m²
Huoneita
4
Rakennusvuosi
1973
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Rajakylä
Kaupunki
Oulu

Myydään 4h+k+s+p+vh vuokrattuna sijoitusasunnoksi

Myydään sijoitusasunnoksi soveltuva 4h+k+s+p+vh kohde hyvällä vuokratuotolla Oulun Rajakylästä!

As Oy Oulun Ruiskukkatie 11-13 on vuonna 1974 rakennettu 43 asuntoa kattava taloyhtiö, joka on peruskorjattu vuosina 2000-2001. Kohde seisoo Oulun kaupungin edullisella vuokratontilla Oulun Rajakylässä osoitteessa Ruiskukkatie 11-13.

Taloyhtiössä on tehty kattava peruskorjaus vuosituhannen vaihteessa vuosina 2000-2001. Peruskorjauksen yhteydessä taloyhtiöön rakennettiin 8 uutta huoneistoa ja uusittiin vesikate, ikkunat, parvekeovet, viemärit, käyttövesiputket sekä vesikalusteet. Lisäksi kunnostettiin parvekkeet, maalattiin julkisivut ja vaihdettiin kaikkien asuntojen ulko-ovet. Huoneistot remontoitiin keittiöitä ja kylpyhuoneita myöden ja asuntoihin asennettiin uudet lattiapinnat sekä seinät maalattiin.

Kuvia sekä lisätietoja kohteesta saa kysymällä.

Toinen vastaavanlainen asunto viereisestä rapusta, mikä on pintaremontoitu -26, on myös myytävänä. Kysy myös tästä lisää!

Perustiedot

Sijainti
Ruiskukkatie 11, 90580 Oulu
Kaupunginosa
Rajakylä
Kohdenumero
24460206
Kerroksien lukumäärä
3
Asuinpinta-ala
92 m²
Huoneiston kokoonpano
4h+k+s+p+vh
Huoneita
4
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään
Kyllä
Sähköinen omistajamerkintä
Kyllä
TV-palvelut
Kaapeli-TV (kuitu)

Hinta

Velaton hinta
35 000 €
Neliöhinta
380,43 € / m²

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1973
Liikehuoneistojen lukumäärä
1
Liikehuoneistojen pinta-ala
9 m²
Kerroksia
3
Lisätietoja lämmityksestä
Vesikeskuslämmitys
Lisätietoja talosta
Siirry talosivulle
Tontin omistus
Vuokralla