36 000 €73 m²

Sairaalanrinne 4 f, Kontinkangas, Oulu3h, k

Velaton hinta
36 000 €
Hoitovastike
292 € / kk
Asuinpinta-ala
73 m²
Huoneita
3
Kerros
2 / 5
Rakennusvuosi
1971
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kontinkangas
Kaupunki
Oulu

Valoisa, viihtyisä ja hyväkuntoinen kolmio loistavalla sijainnilla Oulun Kontinkankaalla!

Tämä toisen kerroksen koti sijaitsee rauhallisella ja arvostetulla Kontinkankaan alueella Sairaalanrinteellä. Sijainti tarjoaa helppoa arjen asumista ja hyvät kulkuyhteydet, tehden tästä erinomaisen valinnan niin perheelle kuin tilaa arvostaville asukkaille.

Asunnon 73 neliötä tarjoavat toimivat puitteet viihtyisään asumiseen. Kolmen huoneen pohjaratkaisu on käytännöllinen ja avara, ja olohuoneen yhteydessä oleva parveke tuo mukavasti lisää tilaa oleskeluun. Hissitalon toisessa kerroksessa sijaitseva koti tarjoaa helppoutta jokapäiväiseen elämään.

Asunto Oy Oulun Sairaalanrinteen Sairaanhoitaja on hyvin hoidettu taloyhtiö, jossa on vuosikymmenten varrella tehty kattavasti kunnossapitotöitä, kuten viemäreiden peruskorjaus sekä julkisivun ja parvekkeiden saneeraukset. Taloyhtiöstä löytyy myös asukkaiden käyttöön pesutupa, urheiluvälinevarasto sekä huoneistokohtaiset varastot. Lämmitysmuotona on huoleton kaukolämpö, ja DNA:n laajakaistayhteys takaa nykyaikaiset ja nopeat yhteydet.

Tämä koti on valmis toivottamaan uudet asukkaat tervetulleiksi. Tule tutustumaan tähän siistikuntoiseen asuntoon ja ihastu sen tarjoamiin mahdollisuuksiin paikan päällä.

Ota yhteyttä ja varaa oma esittelyaikasi – tämä koti saattaa olla juuri se, mitä olet etsinyt!

Perustiedot

Sijainti
Sairaalanrinne 4 f, 90220 Oulu
Kaupunginosa
Kontinkangas
Kohdenumero
47106776
Kerros
2 / 5
Asuinpinta-ala
73 m²
Tontin pinta-ala
1,00 ha
Pinta-alojen lisätiedot
Yhtiöjärjestyksen mukainen, Isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h, k
Huoneita
3
Tulevat remontit
Kunnossapitotarveselvityksen mukaan suunnitteilla olevia tulevia korjauksia: 2025-2026 IV-kanavien nuohous 2026-2027 Lukituksen päivitys 2028 Ikkunat ja parvekeovet
Tehdyt remontit
2024 Kasvillisuuden poisto kiinteistön seinustoilta 2017 Viemäreiden peruskorjaus 2015 Lämmönsiirtimet uusittu 2013 IV-kanavien nuohous 2013 Julkisivun elementtien elastiset saumat uusittu 2011 Rakennusautomaatio uusittu, etävalvonta Ouflex/Ouman 2010 Parvekkeet saneerattu. Salaojat ja kellarin patolevyt asennettu parvekekorjauksen yhteydessä 1999 Vesikatto uusittu
Tietoliikennepalvelut
Taloyhtiölaajakaista, Kiinteä laajakaistasaatavuus

Hinta

Velaton hinta
36 000 €
Myyntihinta
36 000 €
Neliöhinta
493,15 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
292 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
598,60 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Perusmaksu. 22 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Tietoliikenneyhteysmaksu: 2,50 € / kk. Erityisvastike: 36,50 € / kk. Tontin vuokravastike: 270,10 € / kk. Erityisvastike = Remonttivastike

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Oulun Sairaalanrinteen Sairaanhoitaja
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1971
Kerroksia
5
Energialuokka
D2013
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen poisto
Tontin koko
1,00 ha
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Kiinteistötahkola Oulu Oy Aleksi Lepistö Lumijoentie 1, 90400 Oulu p. 0207488224
Kaavoitustiedot
Asemakaava
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Lämmitystapa: Kaukolämpö. Lämmönjakotapa: Vesikiertoinen patterilämmitys
Tontin vuokra päättyy
09.09.2049
Lisätietoja talosta
Siirry talosivulle
Tontin omistus
Vuokralla