79 000 €62,5 m²

Kuivastie 10, Tuira, Oulu2h, tupak, kph, wc, vh, las.parv,

Velaton hinta
79 000 €
Hoitovastike
222,25 € / kk
Asuinpinta-ala
62,5 m²
Huoneita
2
Kerros
7 / 9
Rakennusvuosi
1979
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Tuira
Kaupunki
Oulu

Valoisa ja viihtyisä kaksio Tuirassa lasitetulla parvekkeella!

Tämä 62,5-neliöinen kaksio sijaitsee erinomaisella paikalla Tuirassa. Seitsemännen kerroksen asunnosta avautuvat miellyttävät näkymät, ja hissillä pääsee suoraan asuinkerrokseen.

Asunnon pohjaratkaisu on toimiva ja avara. Kodin ytimessä on tilava tupakeittiö, jonka jatkeena toimii viihtyisä lasitettu parveke. Tilava kokonaisuus tarjoaa hyvät puitteet arkeen, ja vaatehuone tuo mukavasti lisäsäilytystilaa.

Taloyhtiöstä on pidetty hyvää huolta säännöllisillä kunnossapitotoimilla. Viimeisimpänä merkittävänä hankkeena on toteutettu julkisivu- ja parvekeremontti vuonna 2023. Asukkaiden käytössä on monipuolisia yhteistiloja, kuten taloyhtiön sauna, pesutupa, mankelihuone sekä tiloja säilytykseen.

Sijainti Oulun Tuirassa tarjoaa hyvät yhteydet ja sujuvan arjen. Taloyhtiön sijainti on keskeinen, ja ympäristöstä löytyvät tarvittavat palvelut. Asunto on tällä hetkellä vuokrattu ja vapautuu sopimuksen mukaan.

Tule tutustumaan tähän kotiin ja sen tarjoamiin mahdollisuuksiin. Ole yhteydessä ja sovitaan esittely, niin pääset näkemään asunnon paikan päällä.

Esittelyt ja lisätiedot: Sami Kortesoja, 0458964803 sami.kortesoja@kiinteistotahkola.fi

Perustiedot

Sijainti
Kuivastie 10, 90500 Oulu
Kaupunginosa
Tuira
Kohdenumero
64424677
Kerros
7 / 9
Asuinpinta-ala
62,5 m²
Tontin pinta-ala
3 532 m²
Kokonaispinta-ala
62,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Yhtiöjärjestyksen mukainen, Isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h, tupak, kph, wc, vh, las.parv,
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Lasitettu parveke
Tehdyt remontit
2026 Lämmitysjärjestelmän säätötyö ja tasapainotus 2023 Julkisivu- ja parvekeremontti 2020 Julkisivujen elementtisaumojen uusiminen 2019 Kylmäkellarin kunnostus 2019 Julksivujen ja parvekkeiden kuntotutkimus 2019 Kellaritilojen lattioiden maalaus 2017 Lukitusuudistus 2017 Porraskäytävien valaisimien uusittu led-valoiksi 2016 Ikkunoiden ja parvekeovien jatkohuolto 2015 Ilmastointijärj. puhdistus ja säätö 2014 Saunaosastojen remontti 2014 Bauer putkistojen puhdistaja 2012 Auton lämmityskoteloiden asennus lisäalueelle 2012 Palotikkaiden uusiminen 2011 Kylpyhuoneiden kunnon tarkastus 2011 Auton lämmityskoteloiden asennus
Tietoliikennepalvelut
Taloyhtiölaajakaista, Kiinteä laajakaistasaatavuus, Palveluntarjoaja: Telia Ilmoitettu nopeus: 50/50M Yhteystapa: Laajakaista

Hinta

Velaton hinta
79 000 €
Myyntihinta
79 000 €
Neliöhinta
1 264 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
222,25 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
222,25 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Perusmaksu. 22 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Hoitovastike yhteensä 222,25 sisältää asunnon hoitovastike 218,75 €/kk sekä laajakaistavastike 3,50 €/kk.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Kuivastie 10
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1979
Kerroksia
9
Energialuokka
D2018
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen poisto
Tontin koko
3 532 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö. Talkkari Körkkö Oy
Isännöinti
Isännöintipalvelu Terwa Oy / Vilma Tarvainen 044 744 8697 Rautatienkatu 40, 90120 Oulu
Kaavoitustiedot
Asemakaava
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Lämmitystapa: Kaukolämpö. Lämmönjakotapa: Vesikiertoinen patterilämmitys
Tontin vuokra päättyy
31.12.2045
Tontin vuokra
12051.78 € / vuosi
Lisätietoja talosta
Siirry talosivulle
Maanvuokraaja
Oulun kaupunki
Tontin omistus
Vuokralla