69 000 €63 m²

Harritie 9 A, Haukipudas, Oulu

Velaton hinta
69 000 €
Hoitovastike
262,20 € / kk
Asuinpinta-ala
63 m²
Huoneita
2
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1986
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Haukipudas
Kaupunki
Oulu

Haukiputaan Ukonkaivoksella kiva rivitalokaksio odottaa uusia asukkaita.

Tämä koti sijaitsee vuonna 1986 rakennetussa As Oy Haukiputaan Myllypolku-nimisessä taloyhtiössä. Taloyhtiöstä on pidetty hyvin huolta ja sen lämmitysmuotona on kaukolämpö. Hoitovastike pitää sisällään myös lämmityksen.

Tässä kodissa on toimiva pohjaratkaisu, jossa keittiö on omana tilanaan. Olohuone on todella reilunkokoinen ja isot ikkunat tuovat ihanasti luonnonvaloa. Keittiössä valkoiset kaapistot ja hyvin kaappi-sekä laskutilaa.

Makuuhuone on hyvänkokoinen ja säilytystilaa löytyy runsaasti kaapistoista.

Pesuhuone on tilava ja siellä on myös tilat pyykkihuollolle. Oma sauna lisää asumismukavuutta. Kylpyhuone ja sauna on uusittu 2020

Sisäänkäynnin yhteydessä huoneistokohtainen varasto. Takapihalla iso katettu terassi.

Huoneisto myydään vuokrattuna, joten kohde sopii erinomaisesti myös sijoittajalle. Tähän huoneistoon kannattaa tulla tutustumaan paikan päälle.

Soita ja sovi esittely. Myyntiä hoitaa Katja 040 167 9536

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Harritie 9 A, 90830 Oulu
Kaupunginosa
Haukipudas
Kohdenumero
80501198
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
63 m²
Tontin pinta-ala
4 070 m²
Kokonaispinta-ala
63 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
1kk irtisanomisaika.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, astianpesukone ja liesituuletin. Liesi: Keraaminen liesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, suihkuseinä, peilikaappi, pesukoneliitäntä ja pesuallas. Pesutilojen kuvaus: Uusittu 2020.
Säilytystilat
Kylmä ulkovarasto
Tulevat remontit
Lämmönjakokeskuksen ja lämpökanaalien uusiminen 2028-2029 Kaapelointivalmius sähköautojen lataukselle 2028-2029
Tehdyt remontit
Jätekatoksen rakentaminen 2009. Vesikatteen uusiminen 2009. Pääulko-ovien uusinta 2014. Vesimittareiden tiivisteiden uusiminen 2015. Puuosien ulkomaalaus 2015-2016. Huoneistojen väliaitojen uusiminen 2016. Takaulko-ovien uusinta 2016. C-talon patteriventtiilien ja termostaattien uusiminen 09/2017. Ikkunoiden huoltomaalaus/korjaus 2018-2020. Sadevesiohjailujen parannus 2020-2021. Iv-kanavien puhdistus 2021. Viemärin kuvaus ja huuhtelu 2021. Sähköautojen latauspistekartoitus 2022. Asfaltoinnin uusiminen pihatiet ja parkkialue osittain 2024

Velaton hinta
69 000 €
Myyntihinta
66 674,53 €
Neliöhinta
1 095,24 € / m²
Velkaosuus
2 325,47 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
262,20 € / kk
Pääomavastike
69,92 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
332,12 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
12 € / kk
Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: Vesimaksu: oma mittari Vesimaksuennakko 12€/henk/kk. Oma vesimittari. Lämminvesimaksu 8,00€/m3 ja kylmävesimaksu 3,90€/m3
Autopaikan kustannukset
7 € / kk

Rakennusvuosi
1986
Huoneistojen lukumäärä
10
Kerroksia
1
Tontin koko
4 070 m²
Kiinteistönhoito
Asukkaat
Isännöinti
Isännöinti Lampila Oy, Mirja Hallikainen, 0503448388
Tontin vuokra päättyy
31.12.2035
Tontin vuokra
1 225,47 € / vuosi