34 728 €94 m²

Tervaraitti 4, Meritulli, Oulu4H+K+S

Velaton hinta
34 728 €
Asuinpinta-ala
94 m²
Huoneita
4
Rakennusvuosi
1999
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Meritulli
Kaupunki
Oulu

Tervetuloa asumaan väljästi ja viihtyisästi aivan keskustan ytimen tuntumaan. Tämä näyttävä kaksitasoinen neliö tarjoaa erinomaisen pohjaratkaisun ja tavallista enemmän tilaa arkeen. Asunnolla on oma sisäänkäynti suoraan ulkoa, mikä tuo lisää yksityisyyttä ja pientalomaisen tunnelman. Alakerrassa avautuu oleskelutila, jossa olohuone ja ruokailutila yhdistyvät luontevasti keittiön tuntumaan. Olohuoneesta on käynti parvekkeelle, joka toimii mukavana lisätilana ympäri vuoden. Alakerrassa sijaitsevat myös erillinen WC sekä säilytystilaa. Yläkerrassa on rauhallinen makuuhuoneosasto, kylpyhuone ja sauna, joissa on helppo rentoutua pitkän päivän päätteeksi. Kokonaisuus toimiva suuremmallekin perheelle tai tilaa arvostavalle pariskunnalle. Kaikki keskustan palvelut, liikenneyhteydet ja vapaa-ajan mahdollisuudet sijaitsevat käden ulottuvilla – silti koti tarjoaa rauhallisen ja viihtyisän ympäristön asumiseen.

Kohde sijaitsee loistavalla paikalla Oulun kaupungin keskustassa lähellä Torinrantaa. Kaikki keskustan palvelut kävelyetäisyydellä, mm. tori, kauppahalli ja rotuaari. Kohde muodostuu kolmesta 3-/6-kerroksisesta asuinkerrostalosta. Kohteessa on tupakointikielto, joka koskee asukkaiden hallinnassa olevia parvekkeita, terasseja ja huoneistopihoja. Mahdollisuus vuokrata autolle paikka parkkihallista.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Sijainti
Tervaraitti 4, 90100 Oulu
Kaupunginosa
Meritulli
Asuinpinta-ala
94 m²
Huoneiston kokoonpano
4H+K+S
Huoneita
4

Velaton hinta
34 727,85 €
Myyntihinta
34 727,85 €
Neliöhinta
369,45 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
21 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 19606,17 €, Indeksikorotus: 15121,68 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 34727,85 €.
Käyttövastike
1 227,24 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Tervaraitti 4
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1999
Rakennusvuoden lisätiedot
1999