89 000 €86,5 m²

Jäkäläraitti 2 A, Jääli, Oulu3h+k+kph+s+wc

Velaton hinta
89 000 €
Hoitovastike
198,95 € / kk
Asuinpinta-ala
86,5 m²
Huoneita
3
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1976
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Jääli
Kaupunki
Oulu

Mukavalla sijainnilla 1-tasoinen RT-koti. Autolle katospaikka. Huoneistossa on hienot / uusitut kph, sauna ja wc. Koneellinen ilmanvaihto + LTO ja ilmalämpöpumppu. Edullinen perheasunto, jossa aurinkoinen eteläpiha / terassi. Vapautuu sopimuksen mukaan.

Perustiedot

Sijainti
Jäkäläraitti 2 A, 90940 Oulu
Kaupunginosa
Jääli
Kohdenumero
21804933
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
86,5 m²
Tontin pinta-ala
5 560 m²
Kokonaispinta-ala
86,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h+k+kph+s+wc
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Jää-/pakastinkaappi, astianpesukone, keraaminen liesi, liesituuletin, kaapistot.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: Uusittu 2007 kokonaan: suihku, suihkuseinä, peili, allas, allaskaapisto. Erillisen WC:n kuvaus: Uusittu kokonaan 2007: Wc-istuin, peili, allas ja allaskaapisto.
Säilytystilat
ulkovarasto
Tulevat remontit
Piharemontin suunnitelmat tehty, urakan kilpailutus käynnissä, urakasta päätetään 2026 yhtiökokouksessa. Yhtiökokouksen alustava aika 5.5.2026.
Tehdyt remontit
Kph ja wc remontoitu 2007. Koneellinen IV-tehty 2007. TALOYHTIÖSSÄ: 2007 Kattokorotus, lisävilla, kate 2009 C-talon salaojat (talkootyönä) 2012 Ulko-ovien vaihto kaikkiin asuntoihin ja uudet vesimittarit kaikkiin huoneistoihin 2016 Ilmanvaihtolaitteiston puhdistus- ja säätötyöt 2019 Huoltomaalaus (varastokopit) 2020 Huoltomaalaus (päätykolmiot, varasto ja autokatos) 2020 Pihapuiden kaato 2023 Lisävalaistusta autokatokseen 2024 Varasto ja autokatos uusittu. Sähköauton latauskartoitus, latausaseman asennus vieraspaikalle.
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
Kuvaus: Uusittu v.2007. sähkökiuas
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Palvelut: Lennys Grilli 200m, Jäälin kauppa noin 1,2km Koulut: Laivakangas 1km Päiväkoti: Laivakangas 1km
Lisätiedot
Muuta kauppaan kuuluvaa: Ilmalämpöpumppu (asennettu 2023)
Kohde on
Osakehuoneisto
Tietoliikennepalvelut
valokuitu

Hinta

Velaton hinta
89 000 €
Myyntihinta
85 916 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
1 028,90 € / m²
Velkaosuus
3 084 €

Vastikkeet

Hoitovastike
198,95 € / kk
Pääomavastike
51,90 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
269,75 € / kk
Lisätietoa vastikkeista

Muu vastike = valokuitumaksu 18,90€/kk

Muut maksut

Vesimaksu
/ kk
Vesimaksun lisätiedot
oma mittari
Muut kustannukset
Muut maksut: Vesi maksetaan kulutuksen mukaan.

Rakennusvuosi
1976
Huoneistojen lukumäärä
11
Kerroksia
1
Rakennusmateriaali
puu, tiili
Kattomateriaali
Huopa
Kattotyyppi
Harja
Energialuokka
D2018
Energiatodistus
Kyllä
Tontin koko
5 560 m²
Kiinteistönhoito
asukkaat. Kiinteistönhoidon lisätiedot: Konelumityöt ja hiekoitus.
Isännöinti
Sara-Isönnöinti Oy, Karjatie 4, 93100 Pudasjärvi. Anuliina Sarajärvi, p.0451667454, anuliina.sarajarvi@taloasema.fi
Kaavoitustiedot
rakennusvalvonta@ouka.fi
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Linja-auto (pysäkit 100-200m)

Pysäköintitilan kuvaus
autokatoksia: 11.
Yhteiset tilat
Taloyhtiössä muuta: Autokatokset 11kpl ja ulkoiluvälinevarasto.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: laatta. Pesutiloissa: laatta. Erillisessä WC:ssä: laatta. Olohuoneessa: parketti. Makuuhuoneessa: parketti. Saunassa: laatta. Seinät: Keittiössä: maalattu. Pesutiloissa: kaakeli. Erillisessä WC:ssä: kaakeli. Olohuoneessa: maalattu. Makuuhuoneessa: maalattu, tapetti. Saunassa: puu.