118 000 €36 m²

Satamatie 20, Toppilansalmi, Oulu2h, k, las. parveke

Velaton hinta
118 000 €
Hoitovastike
201,60 € / kk
Asuinpinta-ala
36 m²
Huoneita
2
Kerros
4 / 5
Rakennusvuosi
2019
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Toppilansalmi
Kaupunki
Oulu

Kiva kaksio Toppilansalmesta!

Yhtiö sijaitsee suositulla Toppilansalmen alueella. Merenrannan ulkoilureiteille, kauppaan, kuntosalille ja muille kattaville palveluille pääset suoraan kotioveltasi. Kulkuyhteydet ovat erinomaiset ympäri kaupunkia niin julkisilla kuin autoillen. Yhtiö on uudehko, joten remontteja ei ole tiedossa. Lämmitysmuotona on kaukolämpö vesikiertoisella lattialämmityksellä. Taloyhtiössä on pihasaunarakennus, jossa pääset nauttimaan löylyistä.

Tätä kotia on pidetty hyvin. Asunnossa on ajattomat materiaalit ja tehokas pohjaratkaisu. Oleskelutilat ovat valoisat suurien ikkunoiden ansiosta. Vaaleassa keittiössä on laadukkaat integroidut kodinkoneet, mm. yhdistelmäuuni ja induktioliesi. Tilaavaan makuuhuoneeseen mahtuu helposti esimerkiksi työpiste.

Ota pian yhteyttä ja sovitaan esittely!

Esittelyt ja lisätiedot: Joni Romppainen 040 5400 672 joni.romppainen@kiinteistotahkola.fi

Perustiedot

Sijainti
Satamatie 20, 90520 Oulu
Kaupunginosa
Toppilansalmi
Kohdenumero
69127549
Kerros
4 / 5
Asuinpinta-ala
36 m²
Kokonaispinta-ala
36 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Isännöitsijäntodistuksen mukainen, Yhtiöjärjestyksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h, k, las. parveke
Huoneita
2
Vapautuu
Heti vapaa
Lisätietoa vapautumisesta
1.5.2026.
Keittiön varusteet
Varusteet: jääkaappipakastin, integroidut kodinkoneet. Työtaso: laminaattitaso. Liesi: induktioliesi, erillisuuni, liesikupu
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Lasitettu parveke. Lasitettu parveke, vekkiverhot ylälaseissa
Kylpyhuoneen varusteet
Varusteet: suihku, suihkuseinä, peilikaappi, kiinteät valaisimet, pesukoneliitäntä, WC, lattialämmitys
Säilytystilat
Kellari tai kellarikomero
Tulevat remontit
2028 yhtiön 10-vuotistarkastukset
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Ruokakauppa: K-Supermarket Toppila vieressä
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Oulu
TV-palvelut
Kaapeli-TV
Tietoliikennepalvelut
Taloyhtiölaajakaista, Kiinteä laajakaistasaatavuus, Palveluntarjoaja: DNA taloyhtiönetti Ilmoitettu nopeus: 25M

Hinta

Velaton hinta
118 000 €
Myyntihinta
46 185,03 €
Neliöhinta
3 277,78 € / m²
Velkaosuus
71 814,97 €

Vastikkeet

Hoitovastike
201,60 € / kk
Pääomavastike
492,55 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
694,15 € / kk

Muut maksut

Muut kustannukset
Tietoliikenneyhteysmaksu: 1,80 € / kk

Rakennusvuosi
2019
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2019
Kerroksia
5
Rakennusmateriaali
Pääasiallinen rakennusmateriaali: Betoni
Energialuokka
C2013
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen tulo, Koneellinen poisto, Lämmöntalteenotto
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö. Kotikatu
Isännöinti
Kiinteistö-Tahkola Oulu Oy puh. 0207480048
Tontin vuokra päättyy
06.06.2067

Lisätietoja makuuhuoneen varusteista
Tilava makuuhuone, jossa tila esim. työpisteelle
Kylpyhuoneen lattia
laattalattia
Kylpyhuoneen seinät
kaakeliseinä
Olohuoneen varusteet
Valoisat oleskelutilat, lattiaan asti ulottuvat ikkunat
Olohuoneen lattia
laminaattilattia
Olohuoneen seinät
maalattu seinä
Ominaisuudet
Kiinteät valaisimet Sälekaihtimet.