14 985 €45,5 m²

Pihkatie 4 ja 6, Pateniemi, Oulu2H+KK+S

Velaton hinta
14 985 €
Asuinpinta-ala
45,5 m²
Huoneita
2
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1998
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Pateniemi
Kaupunki
Oulu

Tämä 45,5 m²:n koti tarjoaa avaran olohuoneen ja keittiön kokonaisuuden, josta on käynti omalle terassille. Asuntoon kuuluu oma ulkovarasto. Rauhallinen ja luonnonläheinen Pateniemi tarjoaa hyvät ulkoilumaastot, sujuvat liikenneyhteydet ja palvelut käden ulottuvilla.

Oulun pohjoisosassa Pateniemessä sijaitseva tiiliverhoiltu rivitalokohde. Lähellä on mm. Ideapark, kauppapalvelut, koulu ja kirjasto. Viihtyisä ja vehreä sisäpiha, jossa on lapsille leikkialue. Autolle vuokrattavana katospaikka. Kohde koostuu kahdesta 2-tasoisesta ja yhdestä 1-tasoisesta rivitalosta. Kohteessa on maalämpö.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Pateniemi
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
45,5 m²
Huoneiston kokoonpano
2H+KK+S
Huoneita
2

Velaton hinta
14 984,57 €
Myyntihinta
14 984,57 €
Neliöhinta
329,33 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
20 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 8250,80 €, Indeksikorotus: 6733,77 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 14984,57 €.
Käyttövastike
517,08 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Pihkatie 4 ja 6
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1998
Rakennusvuoden lisätiedot
1998