123 900 €27,5 m²

Pitkänmöljäntie 28 B, Toppilansaari, Oulu1h,kt

Velaton hinta
123 900 €
Hoitovastike
105,88 € / kk
Asuinpinta-ala
27,5 m²
Huoneita
1
Kerros
4 / 5
Rakennusvuosi
2019
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Toppilansaari
Kaupunki
Oulu

Tervetuloa Toppilansaareen! Tämä kaunis ja kompakti yksiö sopii erinomaisesti niin omaksi kodiksi kuin sijoituskohteeksikin.

Tehokas pohjaratkaisu, moderni talotekniikka ja taloyhtiön oma tontti takaavat edulliset ja ennakoitavat asumiskustannukset. Vaaleasävyiset pinnat luovat valoisan tunnelman ja mahdollistavat monenlaisen sisustustyylin. Oleskelutiloista avautuvat upeat näkymät Toppilansalmelle tuovat kotiin merellisen fiiliksen.

Tilava kylpyhuone tarjoaa paikan omalle pyykkitornille – täällä arki sujuu ilman pyykkivuoroja. Asunto sijaitsee ylimmässä kerroksessa talon matalammalla puolella, mikä lisää rauhallisuutta ja yksityisyyttä.

Toppilansaaren merellinen ympäristö yhdistää luonnonläheisyyden ja urbaanin asumisen parhaat puolet. Alue tarjoaa vuoden ympäri monipuolisia ulkoilu- ja harrastusmahdollisuuksia sekä hyvät kulkuyhteydet keskustaan.

Ota yhteyttä ja varaa oma esittelyaikasi – tule ihastumaan tähän valoisaan kotiin ja sen kauniisiin merimaisemiin!

Perustiedot

Sijainti
Pitkänmöljäntie 28 B, 90510 Oulu
Kaupunginosa
Toppilansaari
Kohdenumero
80492742
Kerros
4 / 5
Asuinpinta-ala
27,5 m²
Tontin pinta-ala
1 325 m²
Kokonaispinta-ala
27,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
1h,kt
Huoneita
1
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin. Liesi: Keraaminen liesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, suihkuseinä, pesukoneliitäntä, pesuallas, allaskaappi, peilikaappi ja bidee-suihku.
Näkymät
Näkymä Toppilansalmelle.
Tulevat remontit
Normaaleja huolto- ja kunnossapitotöitä 2024-28.
Tehdyt remontit
Rakennus on valmistunut 2019. Vuositakuukorjauksia 2020. Jäteastian muuttaminen siten, että muovinkeräys on mahdollista 2021. Sähköautolatausvalmiuden rakentaminen autohalliin 2024.

Velaton hinta
123 900 €
Myyntihinta
60 369,33 €
Neliöhinta
4 505,45 € / m²
Velkaosuus
63 530,67 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
105,88 € / kk
Pääomavastike
765,05 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
870,93 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
19 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: Laajakaistavastike 3€/kk

Rakennusvuosi
2019
Huoneistojen lukumäärä
33
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2019
Kerroksia
5
Energialuokka
Energialuokka: C2013, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 16.11.2027
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Huoneistokohtainen LTO
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
1 325 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Heikki Lahti Oy, Tomi Haapaniemi, tomi@hlahti.fi, 083117106