105 000 €28,5 m²

Tahtipuikko 2, Taka-Lyötty, Oulu1h+kt

Velaton hinta
105 000 €
Hoitovastike
163,53 € / kk
Asuinpinta-ala
28,5 m²
Huoneita
1
Kerros
2 / 8
Rakennusvuosi
2023
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Taka-Lyötty
Kaupunki
Oulu

Tervetuloa Taka-Lyöttyyn!

Tässä kodissa on hyvin suunniteltu pohjaratkaisu, joka hyödyntää neliöt tehokkaasti ja tekee asumisesta viihtyisää. Vaaleat pinnat ja modernit materiaalivalinnat luovat asuntoon avaran ja valoisan tunnelman. Taloyhtiön pihasaunaan päässe oman terassin kautta.

Oleskelutila on hyvän kokoinen ja yhdistyy luontevasti keittiöön. Keittiössä on vaaleat kaapistot, integroidut kodinkoneet sekä kestävät tasot, jotka tuovat tilaan sekä käytännöllisyyttä että tyylikkyyttä. Pohjaratkaisu on avara sekä selkeä, mikä helpottaa huonekalujen sijoittelua ja mahdollistaa monipuoliset sisustusratkaisut.

Huoneisto sijaitsee toisessa kerroksessa ja oleskelutilasta avautuvat näkymät taloyhtiön rauhalliselle sisäpihalle, jossa sijaitsee tyylikäs sauna ja tilaa ajan viettoon. Kokonaisuudessaan tämä koti on toimiva ja viihtyisä. Edulliset asumiskustannukset sekä modernit ratkaisut tekevät siitä erittäin houkuttelevan vaihtoehdon, niin omaan käyttöön kuin sijoitukseen. Taloyhtiö on valmistunut 2023, joten isompia remontteja ei ole näköpiirissä. Sijaintina Taka-Lyötty on suosittu, eikä suotta. Alueella yhdistyvät rauhallinen ympäristö, hyvät kulkuyhteydet, liikuntamahdollisuudet sekä lähellä sijaitsevat palvelut.

Tämä kokonaisuus on tutustumisen arvoinen, joten ota yhteyttä ja varaa oma esittelyaikasi!

Myynti ja lisätiedot: Jukka Ruskola | Oulun Arvokiinteistöt Oy Kiinteistönvälittäjä LKV, LVV p. 040 8459581 jukka.ruskola@oulunarvokiinteistot.fi

Perustiedot

Sijainti
Tahtipuikko 2, 90140 Oulu
Kaupunginosa
Taka-Lyötty
Kohdenumero
32417690
Kerros
2 / 8
Asuinpinta-ala
28,5 m²
Tontin pinta-ala
1 423 m²
Huoneiston kokoonpano
1h+kt
Huoneita
1
Lisätietoa vapautumisesta
Kohde on vuokrattu.
Keittiön varusteet
Varusteet: jääkaappipakastin, astianpesukone. Työtaso: laminaattitaso. Liesi: liesituuletin hormilla, liesitaso
Kylpyhuoneen varusteet
Varusteet: WC, suihku, suihkuseinä, pesukoneliitäntä, peilikaappi
Tulevat remontit
2025 IV-Suodattimien vaihto 2025 Vesikaton kuntotarkastus ammattilaisen toimesta 2025 Yhteispiha-alueen suunnittelu ja hankinnat 2026 IV-Suodattimien vaihto ja koneiden vuosihuoltotoimenpiteet
Tehdyt remontit
2024 1.v takuutarkastusten ennakkotarkastus 2025 IV-suodattimien vaihto ja koneiden vuosihuoltotoimenpiteet

Velaton hinta
105 000 €
Myyntihinta
28 777,37 €
Neliöhinta
3 684,21 € / m²
Velkaosuus
76 222,63 €

Vastikkeet

Hoitovastike
163,53 € / kk
Pääomavastike
550,08 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
789,14 € / kk

Muut maksut

Muut kustannukset
Muu maksu - Mediavastike: 1,50 € / kk. Tontin vuokravastike: 75,53 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Madetojanaukio III, Oulu
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2023
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2023
Kerroksia
8
Rakennusmateriaali
Pääasiallinen rakennusmateriaali: Teräsbetoni
Kattomateriaali
Bitumihuopa
Kattotyyppi
Pulpettikatto
Energialuokka
A2018
Ilmastointijärjestelmä
htso. LTO
Tontin koko
1 423 m²
Tontin vuokra
114142.86 € / vuosi