266 900 €70 m²

Albertinkatu 17 A 47, Keskusta, Oulu3H+KT+S

Velaton hinta
266 900 €
Asuinpinta-ala
70 m²
Huoneita
3
Kerros
6 / 13
Rakennusvuosi
2023
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Oulu

Tämä koti nyt alennettuun hintaan. Rs-velaton hinta: 314 000 EUR, alennettu velaton hinta nyt 266 900 EUR. Tarjous voimassa 30.4.2026. Eikä siihen voi yhdistää muita etuja eikä alennuksia.

Hyödynnä kevään tarjouksemme - 15 % Albertin kodeista A47 velaton rs-hinta 314 000, alennettu velaton hinta nyt 266 900 EUR ja A70 velaton rs-hinta 450 000 EUR, alennettu velaton hinta 382 500 EUR. Ei muita alennuksia eikä etuja. Katso asuntokohtaiset tiedot.

Tämä moderni 70 neliömetrin läpitalon kolmio tarjoaa viihtyisän ja käytännöllisen asuinympäristön. Asunto sijaitsee kuudennessa kerroksessa, ja talossa on kaksi hissiä, mikä tekee liikkumisesta helppoa.

Asunnon avara olohuone ja laadukkaasti varusteltu Puustellin keittiö luovat loistavat puitteet arjen sujuvuudelle. Parveke avautuu lounaaseen, ja se on lasitettu, mikä tarjoaa lisätilaa ja mahdollisuuden nauttia auringonpaisteesta ympäri vuoden. Kaksi makuuhuonetta tarjoavat mukavasti tilaa perheelle tai työtilaksi.

Kylpyhuoneessa on modernit laatat ja mukavuuksia, kuten lattialämmitys ja tilavaraus pesutornille. Asunnon oma sauna tuo luksusta arkeen. Säilytystilaa löytyy runsaasti vaatehuoneen ja kaappien muodossa, lisäksi taloyhtiöllä on häkkivarasto.

Asunto Oy Oulun Albert tarjoaa asukkailleen monipuoliset palvelut, kuten pyörävaraston ja kaapeli-TV:n. Autohallipaikat ovat myynnissä erillisinä osakkeina, mikä tuo joustavuutta pysäköintiratkaisuihin.

Sijainti Oulun keskustassa takaa erinomaiset liikenneyhteydet ja palvelut käden ulottuvilla. Lähistöltä löytyy monipuolisia liikuntamahdollisuuksia sekä kulttuurielämyksiä. Tämä on tilaisuutesi asua modernissa kodissa kaupungin sykkeessä!

Huomaathan että kohteidemme kuvat ovat yleiskuvia taloyhtiöstä, eivätkä kuvaa välttämättä yksittäistä asuntoa. Osa kuvista on kuvattu tai mallinnettu tietystä asunnosta ja niiden tarkoitus on havainnollistaa yleisesti asuntojen tyyliä.

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
80491880
Kerros
6 / 13
Asuinpinta-ala
70 m²
Tontin pinta-ala
1 295 m²
Kokonaispinta-ala
70 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3H+KT+S
Huoneita
3
Kunto
Uusi
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappi, erillinen pakastin, erillisuuni, astianpesukone, induktiotaso ja liesituuletin. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu. Parvekkeen suunta: Lounas.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihkuseinä, pesukoneliitäntä, suihku, lattialämmitys, peilikaappi, pesuallas, allaskaappi ja bidee-suihku. Pesutilojen kuvaus: Laattalattia, seinät kaakeloitu, katto paneeli.
Säilytystilat
Vaatehuone ja häkkivarasto
Näkymät
Näkymät avautuvat koilliseen ja lounaaseen.
Lisätiedot
Käyttö- ja luovutusrajoitukset: Lunastusoikeus koskee autohallipaikkoja.
Uudiskohteen tila
Muuttovalmis
Kohde on
Osakehuoneisto
Kiinteistötunnus
564-3-20-7
Postitoimipaikka
Oulu
Tietoliikennepalvelut
DNA, 10M/10M

Hinta

Velaton hinta
266 900 €
Myyntihinta
81 106 €
Neliöhinta
3 812,86 € / m²
Velkaosuus
185 794 €
Valinnaisen vuokratontin lunastusosuus
55 372 €
Kohde on yhtiölainoitettu
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.

Valinnainen vuokratontti

Tontin vuokravastike
231 € / kk
Vuokratontin lunastusosuus
55 372 €
Kohde sijaitsee valinnaisella vuokratontilla
Osakkaalla on oikeus lunastaa asunto-osakkeisiin kohdistuva tontin osuus taloyhtiölle.

Vastikkeet

Hoitovastike
210 € / kk
Pääomavastike
1 159,20 € / kk
Tontin vuokravastike
231 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
1 601,70 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 15 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Muu vastike: 1,50 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Valmistumisaika
2023-08-29
Uudiskohde
Kyllä
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Oulun Albert
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2023
Huoneistojen lukumäärä
89
Liiketilojen pinta-ala
99 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
1
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2023
Kerroksia
13
Energialuokka
A2018
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto ja ilmanvaihtokone
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
1 295 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Kodin Isännöinti Oy, Vesa Heikkinen, vesa.heikkinen@kodinisannointi.fi, 0505532828
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, sujuvat yhteydet omalla autolla, taksitolppa lähellä, kaupunkiliikenneyhteys ja hyvä kulkuyhteys