55 000 €53 m²

Kärpänkuja 2 A, Haukipudas, Oulu2h+k+kh+vh

Velaton hinta
55 000 €
Hoitovastike
221,20 € / kk
Asuinpinta-ala
53 m²
Huoneita
2
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1972
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Haukipudas
Kaupunki
Oulu

Lähellä Haukiputaan keskustaa kiva rivitalokaksio odottaa uusia asukkaita.

Tässä kodissa on toimiva pohjaratkaisu, jossa keittiö, ruokailutila ja olohuone ovat yhtenäistä tilaa. Olohuoneesta käynti aurinkoiselle takapihalle. Keittiössä on hyvin työskentely- ja kaappitilaa.

Makuuhuone on hyvänkokoinen ja kaappitilaa reilusti. Pesuhuone on remontoitu 2020.

Autokatospaikka myydään erillisenä osakkeena 2500€.

Taloyhtiöön on tehty isoja remontteja ja siitä on pidetty hyvin huolta.

Tähän huoneistoon kannattaa tulla tutustumaan paikan päälle. Soita ja sovi esittely. Myyntiä hoitaa Katja 040 167 9536

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Kärpänkuja 2 A, 90830 Oulu
Kaupunginosa
Haukipudas
Kohdenumero
80489709
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
53 m²
Tontin pinta-ala
5 370 m²
Kokonaispinta-ala
53 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Isännöitsijäntodistuksen mukainen ja yhtiöjärjestyksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h+k+kh+vh
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, liesituuletin ja astianpesukone. Liesi: Sähköhella. Työtason materiaali: Laminaatti.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, suihkuseinä, pesukoneliitäntä, peilikaappi, allaskaappi ja bidee-suihku. Pesutilojen kuvaus: Kylpyhuone remontoitu 05/2020.
Säilytystilat
Vaatehuone, kaapistot ja kylmä ulkovarasto
Tulevat remontit
Kunnossapitotarveselvityksellä 5 vuodelle suunnitteilla: B11-14 piha-alueen kuivatus, salaojituksen loppuun saattaminen, pihan kallistusten korjaaminen sekä roskakatoksen rakentaminen 2025.
Tehdyt remontit
Vesikatto uusittu 1997. Käyttövesiverkosto uusittu 2000. A-Talo salaojitettu 2005. Taloyhtiön sauna- ja pesuhuone remontoitu 2005. Kaukolämpöön liittyminen 2006. Lämmitysputkiston uusinta pinta-asennuksena sekä huoneistokohtaisten kylmä- ja lämminvesimittareiden asennus 2012. Ikkunat ja ovet uusittu 2014. Huoneistojen sähköjohdot ja pistokkeet uusittu 2015-2017. Vesikaton saneeraus 2018. Sadevesikourujen ja -syöksyjen uusinta 2019. Ikkunoiden ja ulko-ovien säätö 2019. Laajakaista ja kaapeli-tv 2020. IV-kanavien nuohous 2021. Ulkovalojen automatisointi 2021. Viemärikuvaus ja huoneistojen märkätilakatselmus 2024.

Velaton hinta
55 000 €
Myyntihinta
50 228,50 €
Neliöhinta
1 037,74 € / m²
Velkaosuus
4 771,50 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
221,20 € / kk
Pääomavastike
56,61 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
277,81 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 10 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Autopaikan kustannukset
4 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Kärpänrivi
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 379 047 €.
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1972
Huoneistojen lukumäärä
14
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1972
Kerroksia
1
Tontin koko
5 370 m²
Kiinteistönhoito
Asukkaat
Isännöinti
Tuttu Isännöitsijä, Jani Saarenpää, jani.saarenpaa@tuttu.fi, 044 422 8802
Kaavatilanne
Asemakaava
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö
Tontin vuokra päättyy
31.07.2031

Yhteiset tilat
Pesutupa, urheiluvälinevarasto, mankeli ja kuivaushuone