17 960 €54 m²

Kalevalantie 12, Kaijonharju, Oulu2h+k+s

Velaton hinta
17 960 €
Hoitovastike
576,32 € / kk
Asuinpinta-ala
54 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 3
Rakennusvuosi
1997
Rakennuksen tyyppi
Luhtitalo
Kaupunginosa
Kaijonharju
Kaupunki
Oulu

Tarjolla selkeän pohjaratkaisun omaava siistikuntoinen asumisoikeuskoti

Tämän kodin ilme on raikas, sillä asunnon pinnat ja kaapistot, sekä kodinkoneet on uudistettu muutama vuosi sitten. Vaalea kylpyhuone ikkunallisella saunalla on tyylikäs ja ajanmukainen kokonaisuus. Huoneiston lasitettu parveke pidentää asumisviihtyvyyttä aikaisin keväästä myöhäiseen syksyyn. Tilava huoneistokohtainen irtainvarasto sijaitsee kätevästi asunnon vieressä luhtikäytävällä ja tarjoaa lisää säilytystilaa asunnon vaatekaapistojen lisäksi.

Myös arjen palvelut ovat kohtuullisen matkan päässä.

Kalevalantie 12 on 3-kerroksinen luhtikerrostalokohde Oulun Kaijonharjussa. Huoneistokohtaiset irtainvarastot sijaitsevat luhtikäytävillä. Asuntoja on kaksioista tilaviin perheasuntoihin 4h+k+s. Kaijonharjusta löytyy monipuoliset palvelut mm. koulut, päiväkodit, kauppakeskus ja kirjasto. Alueelta on hyvät liikenneyhteydet keskustaan, joka sijaitsee 6 kilometrin päässä. Yliopisto sijaitsee aivan vieressä kävelymatkan etäisyydellä. Alueella on erinomaiset pyöräilyreitit ja bussiyhteydet. Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Perustiedot

Sijainti
Kalevalantie 12, 90570 Oulu
Kaupunginosa
Kaijonharju
Kerros
2 / 3
Asuinpinta-ala
54 m²
Kokonaispinta-ala
54 m²
Huoneiston kokoonpano
2h+k+s
Huoneita
2
Vapautuu
01.06.2026
Lisätiedot
Alkup. asomaksu: 8 584,98 € indeksikorotus: 7 641,30 € muutostyöt: 1 734,00 €
Postitoimipaikka
OULU

Hinta

Velaton hinta
17 960,28 €
Neliöhinta
332,60 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
576,32 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu 17,30 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Vakuus: 576,32 €

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Rakennuksen tyyppi
Luhtitalo
Rakennusvuosi
1997
Kerroksia
3
Energialuokka
F2013