22 891 €43,5 m²

Revonkuja 7, Välivainio, Oulu2h+kk+s

Velaton hinta
22 891 €
Hoitovastike
563,74 € / kk
Asuinpinta-ala
43,5 m²
Huoneita
2
Kerros
5 / 6
Rakennusvuosi
2012
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Välivainio
Kaupunki
Oulu

Revonkujalla tarjolla viihtyisä kaksio. Keittiökalustus sijoittuu huoneen kulmaan ja seinäkkeen vieressä on hyvä paikka ruokapöydälle. Olohuone on heti keittotilan jatkumona. Käynti lasitetulle parvekkeelle on olohuoneesta. Pesuhuoneessa on wc-varustus, suihku, pyykkikaappi ja tilavaraus omalle pyykinpesukoneelle. Oma sauna on mukava lämmittää kiireisen päivän päätteeksi. Makuuhuoneessa on kaapistoja koko seinän mitalta. Huom! Kuvat ovat vastaavanlaisesta asunnosta.

Revonkuja 7 on 6-kerroksinen kerrostalokohde rauhallisella ja viihtyisällä Välivainion asuinalueella. Alueella on hyvät lähipalvelut. Kohteen asuntoja on yhden huoneen asunnoista aina isoihin perheasuntoihin 4h+k+s. Ensimmäisessä kerroksessa sijaitsevat huoneistokohtaiset irtainvarastot, ulkoiluvälinevarasto, pesula sekä kuivaushuone. Asunnoissa on astianpesukoneet. Kohteessa on huoneistokohtaiset vesimittarit ja vesilaskutus tasataan vuosittain todellisen kulutuksen mukaan. Alue sijaitsee Oulujoen pohjoispuolella, pyöräilymatkan päässä keskustasta ja yliopistosta. Kohteesta on hyvät kulkuyhteydet. Alppilan, Välivainion ja Tuiran monipuoliset palvelut ovat lähistöllä. Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Perustiedot

Sijainti
Revonkuja 7, 90530 Oulu
Kaupunginosa
Välivainio
Kerros
5 / 6
Asuinpinta-ala
43,5 m²
Kokonaispinta-ala
43,5 m²
Huoneiston kokoonpano
2h+kk+s
Huoneita
2
Lisätiedot
Alkup. asomaksu: 17 987,00 € indeksikorotus: 4 904,47 €
Postitoimipaikka
OULU

Hinta

Velaton hinta
22 891,47 €
Neliöhinta
526,24 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
563,74 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 17,30 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Vakuus: 1 127,48 €

Rakennusvuosi
2012
Kerroksia
6