154 000 €47,5 m²

Lintulammentie 15 C, Höyhtyä, Oulu2h,kt

Velaton hinta
154 000 €
Hoitovastike
185,25 € / kk
Asuinpinta-ala
47,5 m²
Huoneita
2
Kerros
1 / 8
Rakennusvuosi
2022
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Höyhtyä
Kaupunki
Oulu

Tyylikäs ja lähes uutta vastaava kaksio Höyhtyällä tarjoaa vaivatonta ja viihtyisää asumista keskeisellä sijainnilla. Lasitetulta parvekkeelta avautuvat rauhalliset näkymät aamuaurinkoon.

Tämä huoneisto sopii mainiosti kaupunkiasumista arvostavalle. Toimiva pohjaratkaisu yhdistää avaran olohuoneen ja modernin keittiön, jossa laadukkaat pintamateriaalit ja nykyaikaiset kodinkoneet tekevät arjesta sujuvaa. Makuuhuone tarjoaa rauhallisen tilan lepäämiseen ja säilytystilaa löytyy niin vaatekaapeista kuin erillisestä kellarikomerosta. Lasitettu parveke tuo lisähuoneen keväästä pitkälle syksyyn ja on täydellinen paikka nauttia aamukahvista tai rentoutua päivän päätteeksi.

Asunto on valmistunut vuonna 2022 ja on erittäin hyvässä kunnossa. Lattialämmitys ja koneellinen ilmanvaihto takaavat miellyttävän sisäilman ympäri vuoden, ja jäähdytysjärjestelmän ansiosta myös kesähelteet pysyvät kurissa. Yhtiöllä on suunnitelmissa aurinkovoimalan asennus, mikä lisää energiatehokkuutta entisestään.

Tule ja tutustu tähän muuttovalmiiseen kotiin, varaa oma esittelyaikasi välittäjältä ja löydä uusi osoitteesi Höyhtyältä!

Perustiedot

Sijainti
Lintulammentie 15 C, 90150 Oulu
Kaupunginosa
Höyhtyä
Kohdenumero
613810
Kerros
1 / 8
Kerroksen lisätiedot
Alin kerros
Asuinpinta-ala
47,5 m²
Tontin pinta-ala
6 589 m²
Kokonaispinta-ala
47,5 m²
Huoneiston kokoonpano
2h,kt
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
1 kk kaupanteosta
Keittiön varusteet
Jääkaappipakastin, erillisuuni, keraaminen liesi, liesituuletin, astianpesukone, kaapistot, kiinteät valaisimet.
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Kylpyhuone, suihkuseinä, peilikaappi, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kiinteät valaisimet.
Säilytystilat
kellarikomero
Näkymät
Itään
Tulevat remontit
Suunnitellut: Selvitys korjaustarpeista vuosille: 2025-2029: Suodattimien vaihto 2x vuodessa (jatkuva).
Tehdyt remontit
2025 Aurinkovoimalan asennus. 2025 Parvekeovien salpojen ja saranoiden tarkastus ja öljyäminen. 2023 Ennakkovuositakuukorjaussuunnittelu, valvontakameroiden asennus, sähköinen infotaulu.. Asunnon remontit: Yksi parvekkeen ikkuna vaihdettu valmistusvirheen takia.
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Palvelut: Höytyän ostoskeskus vieressä, Prisma Limingantulli n. 1,8 km. Koulut: Pohjankartanon koulu n. 1,2 km. Päiväkoti: Otokylän päiväkoti n. 800 m.

Velaton hinta
154 000 €
Myyntihinta
63 161,87 €
Neliöhinta
3 242,11 € / m²
Velkaosuus
90 838,13 €
Lunastuspykälä
Lunastusoikeus on osakkailla

Vastikkeet

Hoitovastike
185,25 € / kk
Pääomavastike
565,20 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
750,45 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Mittarin mukaan
Muut kustannukset
Vesiennakko 15 €/hlö/kk, tasaus kulutuksen mukaan (kylmä vesi 4 €/m³ ja lämmin vesi 10 €/m³). Hoitovastike sisältää palveluvastikkeen 9,00€. ? Ostaja vastaa varainsiirtoverosta ja omistusoikeuden rekisteröintikustannuksista.

Rakennusvuosi
2022
Huoneistojen lukumäärä
53
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2022
Kerroksia
8
Tontin koko
6 589 m²
Tontin vuokra päättyy
31.12.2080
Tontin vuokra
Vuosivuokra 27 423,10 €
Kunnan numero
564

Yhteiset tilat
Kuivaushuone, kellarikomerot, lastenvaunuvarasto, pyörävarasto, kaapeli-TV, tietoliikenneyhteys
Pintamateriaalit
Keittiö: lattia laminaatti, seinät ja katto maalattu. Olohuone: lattia laminaatti, seinät ja katto maalattu. Makuuhuone 1: lattia laminaatti, seinät ja katto maalattu. Kylpyhuone: lattia ja seinät laatta, katto puupaneeli. Eteinen: lattia laminaatti, seinät ja katto maalattu.