292 500 €75 m²

Kellonkaupantie 1 A 5, Haukipudas, Oulu3 h, k, s, lasitettu parveke

Velaton hinta
292 500 €
Asuinpinta-ala
75 m²
Huoneita
3
Kerros
2 / 3
Rakennusvuosi
2026
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Haukipudas
Kaupunki
Oulu

Kellon ensimmäisen kerrostalo

Tervetuloa tutustumaan ainutlaatuiseen mahdollisuuteen Kellon sydämessä. Tämä kolmio sijaitsee ensimmäisessä kerrostalossa, joka rakennetaan Kelloon - historiallinen hetki paikkakunnan kehityksessä.

Kellonkaupantie tarjoaa rauhallisen asuinympäristön, jossa arjen sujuvuus yhdistyy luonnonläheisyyteen. Naapurusto muodostuu uudesta yhteisöstä, jossa jokainen saa olla mukana rakentamassa viihtyisää asuinaluetta alusta alkaen.

Kolmiossa on toimiva pohjaratkaisu tupakeittiöllä sekä oma sauna, joka tuo kotoisuutta ja rentoutumisen mahdollisuuksia arkeen. Lasitettu parveke laajentaa asuintilaa ja tarjoaa suojaa sään vaihteluilta ympäri vuoden.

Taloyhtiö käsittää 25 asuntoa ja tarjoaa lapsiperheiden tarpeisiin leikkipaikan sekä esteettömiä kulkuväyliä. Asukkaiden käytössä on autokatos- ja sähköautopaikkoja. Moderni lämmitysjärjestelmä lattialämmityksellä takaa mukavan sisäilmaston, ja jokaisessa asunnossa on varaus viilentävälle ilmalämpöpumpulle. Arvioitu valmistumisaika on joulukuu 2026, jolloin voit aloittaa uuden elämänvaiheen tuoreessa kodissasi.

Tervetuloa!

Ota yhteyttä: Jonna Kurvinen jonna@jonnalkv.fi

Perustiedot

Kaupunginosa
Haukipudas
Kohdenumero
55784120
Kerros
2 / 3
Asuinpinta-ala
75 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Yhtiöjärjestyksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3 h, k, s, lasitettu parveke
Huoneita
3
Kunto
Uusi
Lisätietoa vapautumisesta
Uudiskohteen arvioitu valmistuminen joulukuu 2026
Omistus
Palvelut
ruokakauppa, ala-aste, yläaste, päiväkoti, kuntosali. ulkoilureitit lähellä, kuntosali, jalkapallokenttä, golfkenttä, uimaranta
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Kello
TV-palvelut
Kaapeli-TV
Tietoliikennepalvelut
Taloyhtiölaajakaista, Kiinteä laajakaistasaatavuus

Hinta

Velaton hinta
292 500 €
Myyntihinta
292 500 €
Neliöhinta
3 900 € / m²

Muut maksut

Muut kustannukset
Arvio vastikkeesta 3,2 euroa neliölle.

Rakennusvuosi
2026
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2026
Kerroksia
3
Hissi
Kyllä
Rakennusmateriaali
Pääasiallinen rakennusmateriaali: Betoni. Tiilivuoraus
Pihan kuvaus
esteettömät kulkuväylät, lasten leikkipaikka, kasvillisuus, jätepiste
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Lämmitystapa: Kaukolämpö. Lämmönjakotapa: Vesikiertoinen lattialämmitys. Lisätietoa asunnon lämmityksestä: Kaikissa huoneistossa varaus viilentävälle ilmalämpöpumpulle
Tontin omistus
Oma