Hyppää Hallituskadulle!
Täällä keskustan palveluiden äärellä sinua odottaa mitä mainioin koti, jonka voit remontoida mieleiseksesi.
Tämä koti sijaitsee hissillisen talon kolmannessa kerroksessa. Sisään astuessa ei voi olla huomaamatta valoisuutta, mikä tulvii sisään asunnon molemmilta puolilta.
Kodin makuuhuoneet sijaitsevat eteisestä katsoen oikealla eli sisäpihan puolella. Ensimmäinen huone on kivan kokoinen ja säilytystilaa on vaatekaappien kätköissä. Päämakuuhuone puolestaan ällistyttää tilavuudellaan eikä ihme, sillä tämän kokoluokan huoneita on harvoin tarjolla. Säilytystilaa on sekä vaatekaapeissa että isossa vaatehuoneessa.
Eteiskäytävän varrella on kylpyhuone, jossa on amme. Tänne saat remontoimalla juuri sellaisen kylpyhuoneen kuin olet aina haaveillut.
Keittiö sijaitsee suoraan käytävän päässä. Tässä soljuvassa pohjaratkaisussa eteisestä on käynti myös olohuoneeseen ja sieltä puolestaan keittiöön eli asunnon pääsee kiertämään ympäri.
Keittiössä tulee ensimmäisenä vastaan alkuperäisen, täysin moitteettomasti toimivat, seinään upotetut kaapit, jotka ovat kerrassaan hurmaavat.
Keittiön toiminnot on sijoitettu kahdelle seinälle niin, että tilaa jää pienelle pöydälle ikkunan alle. Ikkunasta voit ihastella niin kutsutun ”postiaukion maisemia” .
Suuremmalle ruokapöydälle on hyvin tilaa olohuoneen puolella, koko seinän levyisen ikkunarivistön edessä. Täällä jos missä mahtuu kestittämään niin perheen kuin vieraatkin.
Tilavaan olohuoneeseen mahtuu ruokapöydän lisäksi oleskelualue ja mikä parasta täältä löytyy mitä ihanin takka.
Parasta tässä kodissa on soljuva pohjaratkaisu, isot huoneet ja sijainti rautatieaseman kupeessa.
Mitä siis vielä odotat?
Remonttihanskat käteen ja pääset tekemään tästä kodista täydellisen!