45 000 €69 m²

Lautatarhankatu 8 B 4, Kostepää, Oulainen3h+k+s+ak+var

Velaton hinta
45 000 €
Hoitovastike
178,04 € / kk
Asuinpinta-ala
69 m²
Huoneita
3
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1987
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Kostepää
Kaupunki
Oulainen

Lautatarhankadulla Oulaisissa myynnissä siisti kolmio. Asunnossa on vasta hiottu olohuoneen ja makuuhuoneiden parketit. Kaksi makuuhuonetta, olohuone, keittiö, erillinen wc ja pesuhuone sekä sauna.

Sähkölämmitys pattereilla ja pesuhuoneessa lattialämmitys. Energiankulutusta pienentää varaava takka ja ilmalämpöpumppu. Asuntoon kuuluu autokatospaikka ja varasto. Juuri vaihettu uusi lämminvesivaraaja. Ikkunat ja ulko-ovet uusittu yhtiössä v. 2023.

Asunnossa on myös terassi, joka on osittain katettu. Kokonaisuudessaan asunto tarjoaa matalalla kynnyksellä huippumahdollisuuden omaan asuntoon, jossa arki pyörii lähellä keskustan palveluita. Olohuoneen takka tuo mukavaa tunnelmaa talvipäiville ja perheen pienokaiset voi viedä uuteen päiväkotiin muutaman sadan metrin päähän.

Varaa esittely: Joona Aitto-oja p.040 9652 260 tai Juha p. 040 5630 337

Perustiedot

Kaupunginosa
Kostepää
Kohdenumero
80490425
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
69 m²
Tontin pinta-ala
1 893 m²
Kokonaispinta-ala
69 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h+k+s+ak+var
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, liesi, astianpesukone ja liesituuletin. Liesi: Keraaminen liesi. Työtason materiaali: Laminaatti. Liesituuletin uusittu v. 2011.
Jääpakastinkaappi uusittu v. 2022.
Tiskikone uusittu v. 2025.
Terassin kuvaus
Katettu
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: Suihku, peili, pesukoneliitäntä ja pesuallas. Erillisten WC:n lukumäärä: 1. Erillisen WC:n varusteet: WC-istuin, allaskaappi, bidee-suihku, pesuallas ja peili. Erillisen WC:n kuvaus: Remontoitu v. 2013.
Säilytystilat
Kylmä ulkovarasto
Tulevat remontit
Ulkopuolen vuorilaudoitusten huoltomaalaukset.
Tehdyt remontit
Autokatoksen takaseinän alapaneelit vaihdettu v. 2015. Sadevesikourut uusittu v. 2018. Postilaatikkoteline v. 2018. Valokuituun liittyminen v. 2021. Ikkunoiden ja ulko-ovien uusiminen Abloy Easy lukitukselle v. 2023. Palovaroittimet 10-vuoden paristolla v. 2024. Paneelivaihtoja, varastojen ovien paneloinnit, harjatiivisteidein vaihto uusiin, jiiripellin uusimista ja uusi päätypelti v. 2025.
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
Kiuas: Sähkökiuas. Kiuas uusittu v. 2011.

Velaton hinta
45 000 €
Myyntihinta
40 000 €
Neliöhinta
652,17 € / m²
Velkaosuus
5 000 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
178,04 € / kk
Pääomavastike
82,04 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
260,08 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Lautatarhankatu 8
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1987
Huoneistojen lukumäärä
7
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1987
Kerroksia
1
Tontin koko
1 893 m²
Kiinteistönhoito
Asukkaat
Isännöinti
Alaraatikka, Sami Alaraatikka, info@alaraatikka.fi
Kaavatilanne
Asemakaava
Lämmitys
Sähkö, Ilmalämpöpumppu
Lisätietoja lämmityksestä
Kohteessa on sähkölämmitys. Lisäksi lämmitysjärjestelmät: Ilmalämpöpumppu, Varaava takka