26 000 €33,5 m²

Palojoentie 3 B, Koivula, Orimattila1h, kk, kph, vh, lp

Velaton hinta
26 000 €
Hoitovastike
127,30 € / kk
Asuinpinta-ala
33,5 m²
Huoneita
1
Kerros
4 / 4
Rakennusvuosi
1978

Tässä on tilaisuutesi!

Koivulan rauhallisella alueella Orimattilassa sijaitsee viehättävä yksiö, joka tarjoaa loistavan mahdollisuuden helppoa asumista arvostavalle. Tämän hissittömän talon ylimmän kerroksen asunto on pinta-alaltaan 33,5 neliömetriä, ja sen parvekkeelta avautuvat näkymät pohjoiseen. Lasitettu parveke toimii erinomaisena lisätilana keväästä varhaissyksyyn.

Asunto Oy Pellontauksen taloyhtiössä on tehty useita peruskorjauksia.

Asunnossa erillinen keittokomero, jossa on tilaa myös pienelle ruokailupöydälle sekä ikkuna, joka tuo huomattavasti lisää valoisuutta asuntoon. Makuualkovi tuo mukavasti lisätilaa sängylle, ja vaatehuoneessa on runsaasti säilytystilaa niin vaatteille kuin muille tavaroillekin. Lisää säilytystilaa tavaroille löytyy taloyhtiön häkkivarastosta.

Sijainti on erinomainen: ruokakaupat ovat vain lyhyen kävelymatkan päässä, ja lähin bussipysäkki löytyy aivan läheltä, mikä helpottaa liikkumista. Lähettyvillä sijaitsee myös puistomainen alue, jossa voi käydä lenkkeilemässä.

Tässä on hyvä mahdollisuus myös sijoittajalle! Pintojen sekä keittiön pienellä päivityksellä asunnosta saa helposti omanlaisensa.

Tervetuloa tutustumaan tähän asuntoon!

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Palojoentie 3 B, 16300 Orimattila
Kaupunginosa
Koivula
Kohdenumero
80492985
Kerros
4 / 4
Asuinpinta-ala
33,5 m²
Kokonaispinta-ala
33,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
1h, kk, kph, vh, lp
Huoneita
1
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, uuni ja liesi. Tilava keittokomero, jossa on ikkuna.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu. Parvekkeen suunta: Pohjoinen.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, pesukoneliitäntä, pesuallas, peilikaappi ja bidee-suihku.
Säilytystilat
Häkkivarasto ja vaatehuone
Tulevat remontit
2025 Palovaroittimien uusiminen 2026 Porrashuoneiden ovien uusiminen 2027 Ylläpitohuoltoa 2028 Ylläpitohuoltoa 2029 Ylläpitohuoltoa
Tehdyt remontit
2024 Ilmanvaihtokoneiden uusiminen 2022 Parkkiruutujen maalaus 2016 Vanhan vesirunkolinjan tulppaus talon ulkopuolella. Käyttövesiputkiston, lämmönsiirtimen, lämmitysverkoston venttiilien uusiminen ja huoneistokohtaisten vesimittareiden asentaminen 2016 Kylpyhuoneiden lämmityksen muuttaminen sähkötoimisiksi, ilmanvaihtokanavien nuohous 2010 Paikoitusalueen lämpötolppien saneeraus ja lisääminen, valaistuksen lisääminen, talon pihaviemärin pinnoitus 2009 LVI suunnitelmien teettäminen valmiiksi 2007 Parvekkeiden ulkosivujen ja ulko-ovien huoltomaalaus, julkisivun rikkoutuneiden tiilien uusiminen 2007 Vakiopaineventtiilin asennus käyttövesiverkostoon 2006 Poistoilmapuhaltimen uusiminen 2005 Kylpyhuoneiden ja talon saunaosaston kunto/kosteuskartoitus 2002 Yhteisen jätekatoksen rakentaminen As. Oy Tullintauksen kanssa 2001 IV-kanavien nuohous 2000 Asuinrakennuksen vesikaton uusiminen
Asumistyyppi
Omistus
Vuokrattu
Ei
Palvelut
Prisma Orimattila noin 500m,
Lidl Orimattila noin 400m,
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Orimattila

Hinta

Velaton hinta
26 000 €
Myyntihinta
24 050,60 €
Neliöhinta
776,12 € / m²
Velkaosuus
1 949,40 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
127,30 € / kk
Pääomavastike
67 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
194,30 € / kk

Muut maksut

Saunan kustannukset
10,00 € kuukaudessa
Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan
Autopaikan kustannukset
8 € / kk

Rakennusvuosi
1978
Huoneistojen lukumäärä
20
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Kerroksia
4
Energialuokka
Energialuokka: D2007, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 03.03.2019, Lisätiedot: Uusi energiatodistus tilattu.
Isännöinti
Kiinteistö Korkeamäki Oy, Simo Ojala, simo.ojala@asuntoon.fi, 0400448083

Pysäköintitilan kuvaus
Taloyhtiön autopaikat: Autopaikat jonotusjärjestyksessä. Lisätietoja huoneiston autopaikasta: Autopaikka jonotusjärjestyksessä.
Yhteiset tilat
Sauna, kellarikomero ja urheiluvälinevarasto