42 000 €41 m²

Puistotie 15 B, Viljamaa, Orimattila1 H+K+SAUNA

Velaton hinta
42 000 €
Hoitovastike
123 € / kk
Asuinpinta-ala
41 m²
Huoneita
1
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
2000
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Viljamaa
Kaupunki
Orimattila

Toimiva ja viihtyisä kokonaisuus loistavalla sijainnilla.

Valoisa kodikas yksiö keskeisellä sijainnilla palvelujen äärellä. Asunnossa on tilava pohjaratkaisu sekä erillinen nukkuma-alkovi, joka tekee tilasta toimivan. Suurista ikkunoista tulvii runsaasti luonnonvaloa. Helppokulkuinen piha ilman portaita lisää asumismukavuutta. Koti kaipaa pintaremonttia joten tarjoaa erinomaisen mahdollisuuden päivittää pinnat oman maun mukaisiksi – hyvä ja potentiaalinen pieni remonttikohde.

Tule tutustumaan ja tee tästä oma viihtyisä kotisi!

Tämä asunto tarjoaa mukavan ja käytännöllisen kodin keskeisellä sijainnilla.

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Puistotie 15 B, 16300 Orimattila
Kaupunginosa
Viljamaa
Kohdenumero
80488883
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
41 m²
Tontin pinta-ala
2 587 m²
Kokonaispinta-ala
41 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
1 H+K+SAUNA
Huoneita
1
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, uuni, liesituuletin ja liesi. Liesi: Sähköhella. Työtason materiaali: Laminaatti.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, pesukoneliitäntä, peilikaappi, bidee-suihku ja pesuallas.
Säilytystilat
Varastotila
Tulevat remontit
2026 Märkätilasaneerauksen hankesuunnittelun kilpailutusvaihe on käynnistetty.
Tehdyt remontit
2025 Huoneistojen palovaroittimien uusiminen 2020 Ulkoseinien puuosien ja väliaitojen maalaus 2020 Sadevesien putkitus ränneistä ja pihakäytävän tasaus 2018 ikkunoiden maalaus 2011 piha-alueen kunnostus. Laatat ja hiekka rappujen eteen. 2012 ilmastoinnin nuohous. 2017 jätekatos.
Kiinteistötunnus
0560-0418-0065-0093
Postitoimipaikka
Orimattila

Hinta

Velaton hinta
42 000 €
Myyntihinta
42 000 €
Neliöhinta
1 024,39 € / m²
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
123 € / kk
Korjausvastike
16,40 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
139,40 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 10 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: Kylmävesi lukemalasku Kulutuslukema 5,02 m3

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Joenrinne
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 150 000 €.
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
2000
Huoneistojen lukumäärä
9
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2000
Kerroksia
1
Energialuokka
Energialuokka: E2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 28.06.2034
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Antenni
Tontin koko
2 587 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Isännöintikeskus Tammen Oy, Kimmo Salonen, kimmo.salonen@tammentalot.fi, 0504360282