144 000 €112 m²

Tapolantie 10, Artjärvi, Orimattila4h, k, khh, s, kph, 2 wc

Velaton hinta
144 000 €
Asuinpinta-ala
112 m²
Huoneita
4
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
2008
Rakennuksen tyyppi
Omakotitalo
Kaupunginosa
Artjärvi
Kaupunki
Orimattila

Hyväkuntoinen omakotitalo lapsiystävällisellä alueella Artjärvellä – lämmin autotalli, poreallas ja venepaikka Pyhäjärven rannalta kruunaavat kokonaisuuden.

Tervetuloa tutustumaan tähän vuonna 2008 valmistuneeseen, huolella ylläpidettyyn omakotitaloon rauhallisella ja lapsiperheiden suosimalla Artjärven alueella! Kodissa yhdistyvät käytännöllisyys, viihtyisyys ja modernit asumismukavuudet.

Tilaa on mukavasti koko perheelle, ja selkeä sekä toimiva pohjaratkaisu tekee arjesta sujuvaa. Suojaisa ja tilava takapiha tarjoaa erinomaiset puitteet lasten leikeille, peleille ja kesäpäivien viettoon – nurmialue sopii mainiosti niin lapsille kuin lemmikeillekin. Lisäksi aivan vieressä sijaitseva leikkipuisto lisää asumismukavuutta erityisesti perheille. Vuonna 2024 tontille valmistunut upea, lämmin 76 m² autotalli on salaojitettu ja tarjoaa runsaasti tilaa autoille, harrastuksille tai säilytykseen.

Rentoutumiseen kutsuu terassille asennettu ulkoporeallas, jossa voit nauttia rauhallisista hetkistä ympäri vuoden. Tämä muuttovalmis koti tarjoaa kaikki edellytykset mukavaan asumiseen luonnonläheisessä ja rauhallisessa ympäristössä.

Tule paikan päälle ihastumaan – tämä koti on ehdottomasti näkemisen arvoinen

Perustiedot

Sijainti
Tapolantie 10, 16230 Orimattila
Kaupunginosa
Artjärvi
Kohdenumero
1396486
Kerroksien lukumäärä
1
Asuinpinta-ala
112 m²
Tontin pinta-ala
1 672 m²
Kokonaispinta-ala
129 m²
Huoneiston kokoonpano
4h, k, khh, s, kph, 2 wc
Huoneita
4
Kunto
Hyvä
Kunnon lisätiedot
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Jääkaappi, pakastin, uuni, kaapistot, induktioliesi, liesituuletin hormiin
Kylpyhuoneen varusteet
Kylpyhuone, erillinen wc, sauna, sähkösauna, kiinteät valaisimet, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, suihku/suihkukaappi, peilit
Säilytystilat
Käyttöullakko (ei ollut käytössä), kaapistot
Tehdyt remontit
Ilmalämpöpumppu 2025 Keittiön koneet vaihdettu 2020-2021 (pl kylmälaitteet)
Palvelut
Vuorenmäenkoulu (ala-aste) (etäisyys n. 4.2 km), Jokivarrenkoulu (etäisyys n. 24 km), Vuorenmäenkoulun yhteydessä (etäisyys n. 4.2 km), Sale Artjärvi (etäisyys n. 2.2 km)

Hinta

Velaton hinta
144 000 €
Myyntihinta
144 000 €
Neliöhinta
1 285,71 € / m²
Lainalaskuri

Muut maksut

Keskimääräinen sähkönkulutus
22 800 kWh/v (2024, sis kaikki) 4 henk kotitalous.
Kiinteistövero
549,44 €/v

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Rakennuksen tyyppi
Omakotitalo
Rakennusvuosi
2008
Rakennusvuoden lisätiedot
2008, käyttöönottovuosi: 2008
Kerroksia
1
Tontin koko
1 672 m²
Kaavatilanne
asemakaava
Liikenneyhteydet
Linja-autopysäkki (etäisyys n. 2 km)
Rannan kuvaus
Ei rantaa
Muut rakennukset
Autotallirakennus (lopputarkastus 17.10.2024)

Ominaisuudet
Takka (varaava), jätesäiliö, istutukset, ilmalämpöpumppu, lämminvesivaraaja, sälekaihtimet, kiinteät valaisimet

Tekniset tiedot

Puhtaanapito
Perusmaksu 30 €/v tyhjennys n. 12 €/kerta
Viemäröinti
Kunnan
Käyttövesi
Kunnan
Lainalaskuri