245 000 €76,5 m²

Palomäentie 1 A, Klaukkala, Nurmijärvi3h + kt + s

Velaton hinta
245 000 €
Hoitovastike
313,65 € / kk
Asuinpinta-ala
76,5 m²
Huoneita
3
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
2022
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Klaukkala
Kaupunki
Nurmijärvi

Uuden veroinen rivitalokolmio Klaukkalan keskustan tuntumasta!

Katso esittelyvideo kohteesta: https://youtube.com/shorts/PI0xBuS_wZI?feature=share

Tämä upea ja moderni 76,5 m²:n kaksikerroksinen huoneisto tarjoaa kodin, jossa yhdistyvät tilantuntu, valo ja arjen helppous. Avara olohuone, oma sauna ja käytännöllinen autopaikka tekevät asumisesta mukavaa ja huoleton arki jatkuu vuodesta toiseen.

Kaksikerroksinen pohjaratkaisu luo kotiin oman rauhan ja tekee tilasta ilmavan ja viihtyisän. Laadukkaat materiaalit, moderni keittiö ja iso oleskelutila tuovat kotiin ylellisyyttä, jota täydentää oma sauna - paikka rentoutua päivän päätteeksi. Uutena ja huolettomana tämä asunto tarjoaa turvallista asumista pitkälle tulevaisuuteen.

Asunto on tällä hetkellä vuokrattuna 1 150 euron kuukausihintaan, mikä mahdollistaa joustavan siirtymisen omaan käyttöön myöhemmin tai välivaiheen sijoituksena.

Miksi tämä koti on erinomainen valinta: - Uusi ja huoltovapaa: Huoletonta asumista vuosiksi eteenpäin - Kaksikerroksinen pohjaratkaisu: Antaa tilaa elämälle ja luo kodikasta tunnelmaa - Tilava olohuone ja oma sauna: Lisäävät arjen viihtyisyyttä - Oma autopaikka: Tekee asumisesta helppoa ja sujuvaa - Keskeinen mutta rauhallinen sijainti: Palvelut, koulut ja liikenneyhteydet lähellä - Kasvava alue: Kehityshankkeet tukevat alueen viihtyvyyttä ja arvonkehitystä - Mahdollisuus sijoitustuottoon: Vuokra 1 150 € / kk nykyisellä vuokralaisella

Tämä koti sopii sinulle, joka arvostat tilaa, laatua ja rauhaa kehittyvällä alueella. Ota yhteyttä ja sovi näyttö: Moderni ja viihtyisä koti odottaa uusia asukkaitaan!

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Kaupunginosa
Klaukkala
Kohdenumero
80508110
Kerroksia
2
Asuinpinta-ala
76,5 m²
Kokonaispinta-ala
76,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
3h + kt + s
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Vuokrattu.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, uuni, liesi, liesituuletin ja astianpesukone. Liesi: Induktioliesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Ranskalainen parveke
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, suihkuseinä, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, peilikaappi, allaskaappi ja bidee-suihku.
Säilytystilat
Kaapistot ja kylmä ulkovarasto
Tulevat remontit
Hallituksen vahvistama kunnossapitotarveselvitys vuosille 2024-2028: Normaaleja ylläpitokorjauksia ja huoltotoimenpiteitä.2025-2027. Normaaleja ylläpitokorjauksia ja huoltotoimenpiteitä sekä ilmanvaihtokanavien puhdistus 2028.

Velaton hinta
245 000 €
Myyntihinta
62 498 €
Neliöhinta
3 202,61 € / m²
Velkaosuus
182 502 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.
Valinnaisen vuokratontin lunastusosuus
42 738 €

Valinnainen vuokratontti

Tontin vuokravastike
183,60 € / kk
Vuokratontin lunastusosuus
42 738 €
Kohde sijaitsee valinnaisella vuokratontilla
Osakkaalla on oikeus lunastaa asunto-osakkeisiin kohdistuva tontin osuus taloyhtiölle.

Vastikkeet

Hoitovastike
313,65 € / kk
Pääomavastike
1 302,50 € / kk
Tontin vuokravastike
183,60 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
1 799,75 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
20 € / hlö / kk
Autopaikan kustannukset
20 € / kk

Rakennusvuosi
2022
Huoneistojen lukumäärä
23
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2022
Kerroksia
2
Rakennusmateriaali
Puu ja tiili
Energialuokka
Energialuokka: B2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 24.03.2031
Isännöinti
Kiinteistö-Tahkola Helsinki Oy, Minna Hanttu, minna.hanttu@kiinteistotahkola.fi, 0207480097
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö, Vesikiertoinen patterilämmitys, kylpyhuoneen lattialämmitys sähköllä.
Lisätietoja talosta
Siirry talosivulle
Tontin omistus
Valinnainen vuokratontti
Kohde sijaitsee valinnaisella vuokratontilla

Tilat ja materiaalit

Yhteiset tilat
Huoneistokohtainen kellarivarasto, väestönsuoja ja kaapeli-tv