249 000 €77,5 m²

Palomäentie 1 A, Klaukkala, Nurmijärvi3h, k, kph, s, eteinen, piha, var

Velaton hinta
249 000 €
Hoitovastike
317,75 € / kk
Asuinpinta-ala
77,5 m²
Huoneita
3
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
2022
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Klaukkala
Kaupunki
Nurmijärvi

Tämä valoisa ja persoonallinen rivitalon päätyasunto Klaukkalassa tarjoaa täydellisen yhdistelmän mukavuutta ja käytännöllisyyttä. Vuonna 2022 valmistunut koti sijaitsee suositulla Ratsutilan asuinalueella, jossa kaikki palvelut ovat kävelymatkan päässä. Alueella on useita kouluja ja päiväkoteja, mikä tekee siitä ihanteellisen perheille.

Asunnossa on kaksi makuuhuonetta, avara olohuone ja hyvin varusteltu keittiö. Tilava kylpyhuone, ja oma sauna tarjoaa rentouttavat löylyt. Asunnon piha-alue on suojaisa ja aidattu, mikä lisää yksityisyyttä.

Asunto Oy Nurmijärven Groomi -yhtiössä on 23 asuntoa, ja taloyhtiö tarjoaa asukkailleen muun muassa kaapeli-TV:n ja mahdollisuuden Elisa-taloyhtiölaajakaistaan. Asunnolle kuuluu myös oma parkkipaikka, jossa on mahdollisuus ajastettuun lämmitykseen tai sähkölataukseen.

Klaukkalan keskustan läheisyys tuo mukanaan erinomaiset liikunta- ja harrastusmahdollisuudet, kuten jalkapallohallin, jäähallin ja tanssiopiston. Läheltä löytyvät myös monipuoliset ostosmahdollisuudet, kuten S-Market, Lidl ja K-Citymarket.

Tartu tilaisuuteen ja tule tutustumaan tähän upeaan kotiin, joka tarjoaa kaikki mukavuudet ja palvelut, joita nykyaikainen asuminen voi tarjota.

TIEDUSTELUT JA YKSITYISESITTELYVARAUKSET: Netta Räsänen - Listed LKV Oy 041 318 9669 / netta.rasanen@listedlkv.fi

OTATHAN YHTEYTTÄ JA VARAAT OMAN ESITTELYAJAN!

--- Onko sinun nykyinen kotisi vielä myymättä? Autamme sinua ilomielin myös sen myymisessä! Ota rohkeasti yhteyttä, meiltä saat maksuttoman arvion sekä kilpailukykyisen välitystarjouksen!

Perustiedot

Kaupunginosa
Klaukkala
Kohdenumero
80502522
Kerroksia
2
Asuinpinta-ala
77,5 m²
Tontin pinta-ala
3 822 m²
Kokonaispinta-ala
77,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
3h, k, kph, s, eteinen, piha, var
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Kunnon lisätiedot
YIT-1v-takuutyöt
Lisätietoa vapautumisesta
sopimuksen mukaan 1-2kk kaupanteosta.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, uuni, liesituuletin, astianpesukone ja kiinteät valaisimiet (teetetty muutostyönä LED-valonauha rakennusaikana). Liesi: Keraaminen liesi.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Ranskalainen parveke
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, peilikaappi, lattialämmitys (sähköinen lattialämmitys), kylpyhuonekaapisto ja pesukoneliitäntä.
Säilytystilat
Kylmä ulkovarasto, häkkivarasto ja kaapistot
Palvelut
Palvelut: Klaukkalassa on ruokakauppoja (S-Market, Lidl K-Citymarket), kahviloita, terveysasema, R-Kioski, loistavat liikuntamahdollisuudet, kulttuuritalo Monikko, Rusta, Jysk, Power ja Tokmanni.
Paikallistiedot: Ratsutilan asuinalue on suosittu ja keskeinen asuinalue aivan Klaukkalan keskustan tuntumassa jossa kaikki kylän palvelut ovat kävelymatkan etäisyydellä.
Kohde on
Osakehuoneisto
Kiinteistötunnus
543-003-107-10
Postitoimipaikka
Nurmijärvi
Tietoliikennepalvelut
Elis Oy, Elisa taloyhtiölaajakaista

Hinta

Velaton hinta
249 000 €
Myyntihinta
249 000 €
Neliöhinta
3 212,90 € / m²
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.
Valinnaisen vuokratontin lunastusosuus
45 590,51 €

Valinnainen vuokratontti

Tontin vuokravastike
186 € / kk
Vuokratontin lunastusosuus
45 590,51 €
Kohde sijaitsee valinnaisella vuokratontilla
Osakkaalla on oikeus lunastaa asunto-osakkeisiin kohdistuva tontin osuus taloyhtiölle.

Vastikkeet

Hoitovastike
317,75 € / kk
Tontin vuokravastike
186 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
503,75 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 20 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa
Autopaikan kustannukset
20 € / kk

Rakennusvuosi
2022
Huoneistojen lukumäärä
23
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2022
Kerroksia
2
Energialuokka
Energialuokka: B2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 24.03.2031
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Huoneistokohtainen koneellinen LTO
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
3 822 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Kiinteistö-Tahkola Nurmijärven toimipiste, Minna Hanttu, minna.hanttu@kiinteistotahkola.fi, 0207480097
Kaavatilanne
Asemakaava
Pihan kuvaus
Viihtyisä ja helppohoitoinen suojaisa piha-alue. Piha on aidattu.
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö, Vesikiertoinen patterilämmitys, kylpyhuone sähköinen lattialämmitys
Tontin vuokra päättyy
28.02.2047
Tontin vuokra
36 505,68 € / vuosi
Lisätietoja talosta
Siirry talosivulle
Tontin kuvaus
Huoneistokohtainen tonttiosuus lunastamatta. Tonttiosuuden hinta 45 590,51 (30.11.2025). Tontti osuuden hinta sidottu indeksiin ja tarkastetaan vuosittain. Tontin hintaan lisätään varainsiirtovero 4% + muut maksut.